Rezultate te kerkimit per termin: +Priten

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.206Z

Prokuroria e nis hetimet ndaj Goges

Tirane - Prokuroria e Tiranes ka nisur hetimet e saj ne ngarkim te Kryetares se Komunes se Ndroqit Fatime Goga dhe sekretares se Komunes, Irena Trimit. Shkak jane bere 25 kallezimet penale te mberritura ne kete prokurori ne ngarkim te tyre. Burime nga Prokuroria e Tiranes kane bere me dije dje se Go

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.389Z

Euro 2008, shitje rekord per Adidas

Shitjet e produkteve "Adidas" për vitin 2008 priten të jenë 50 për qind më të larta në raport me katër vite më parë, kur i zhvillua edhe kampionati i fundit, ai Euro 2004. Herbert Hainer, shefi ekzekutiv i kompanisë së dytë më të madhe në botë për produktet sportive, pas amerika

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.884Z

Korçë, plagoset një 40 vjeçar me armë zjarri

Një 40 vjeçar është plagosur rëndë ditën e sotme në qytetin e Korçës pas një zënke për motive banale. Rinki Mankollari, 40 vjeç është qëlluar me pistoletë nga Nexhip Beqari, në një nga lokalet në qendër të qytetit të Korçës ku për pasojë Mankollari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.923Z

Berluskoni: Alitalia-n mund ta "blejë" shteti

  Alitalia mund të jetë kompani me shumicën e aksioneve në pronësi të shtetit. Burime të agjencisë ANSA bëjnë të ditur se kryeministri i vendit fqinj, Italisë, Silvio Berluskoni për një nga dy problemet kryesore që zunë fushatën e tij deklaroi: "Ne do të shkojmë përpara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.908Z

Zonat e rrezikshme, inspektohen minierat

 BULQIZË- Inspektorët e Ministrisë së Ekonomisë përfunduan kontrollin e 22 subjekteve minerare në rrethin e Bulqizës. Ngjarjet e shumta dhe gjendja e galerive private detyruan ministrin Genc Ruli të urdhëronte më 18 shkurt mbylljen përkohësisht të 22 subjekteve që, sipas tij,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.508Z

Negociata Palestinë-Izrael

 Presidenti izraelit, Shimon Perez, ka deklaruar gjatë vizitës në Çeki, se qeveria e re izraelite me në krye me Benjamin Netanjahun, ka në plan të fillojë menjëherë negociatat me palestinezët dhe me vendet fqinje. Perez ka shtuar se gjatë këtij viti mund të priten edhe hapa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.578Z

Moti/ Ulen temperaturat, të martën reshje

Ditët e para e muajit gusht priten, që të fillojnë me reshje. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur meteorologia, Lajda Porja, e shërbimit sinoptik Metoalb. Më konkretisht ditën e martë pritet që të ketë reshje në të gjithë territorin e vëndit. Dhe si pasojë do të ketë edhe ul

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama