Rezultate te kerkimit per termin: +Priten

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.884Z

Korçë, plagoset një 40 vjeçar me armë zjarri

Një 40 vjeçar është plagosur rëndë ditën e sotme në qytetin e Korçës pas një zënke për motive banale. Rinki Mankollari, 40 vjeç është qëlluar me pistoletë nga Nexhip Beqari, në një nga lokalet në qendër të qytetit të Korçës ku për pasojë Mankollari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.923Z

Berluskoni: Alitalia-n mund ta "blejë" shteti

  Alitalia mund të jetë kompani me shumicën e aksioneve në pronësi të shtetit. Burime të agjencisë ANSA bëjnë të ditur se kryeministri i vendit fqinj, Italisë, Silvio Berluskoni për një nga dy problemet kryesore që zunë fushatën e tij deklaroi: "Ne do të shkojmë përpara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.908Z

Zonat e rrezikshme, inspektohen minierat

 BULQIZË- Inspektorët e Ministrisë së Ekonomisë përfunduan kontrollin e 22 subjekteve minerare në rrethin e Bulqizës. Ngjarjet e shumta dhe gjendja e galerive private detyruan ministrin Genc Ruli të urdhëronte më 18 shkurt mbylljen përkohësisht të 22 subjekteve që, sipas tij,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.508Z

Negociata Palestinë-Izrael

 Presidenti izraelit, Shimon Perez, ka deklaruar gjatë vizitës në Çeki, se qeveria e re izraelite me në krye me Benjamin Netanjahun, ka në plan të fillojë menjëherë negociatat me palestinezët dhe me vendet fqinje. Perez ka shtuar se gjatë këtij viti mund të priten edhe hapa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.578Z

Moti/ Ulen temperaturat, të martën reshje

Ditët e para e muajit gusht priten, që të fillojnë me reshje. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur meteorologia, Lajda Porja, e shërbimit sinoptik Metoalb. Më konkretisht ditën e martë pritet që të ketë reshje në të gjithë territorin e vëndit. Dhe si pasojë do të ketë edhe ul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.598Z

 Bushati, trajneri emergjent në Shqipëri-MilanPresidenti Duka, pas refuzimit të kroatit Branko Ivankoviç, ende nuk ka zbardhur emrin e teknikut të ri të përfaqësueses A.

Artan Bushati, trajneri i Kombëtares U-21 të futbollit, mund të jetë tekniku i “seleksionit” kuqezi, që do të përballet në miqësoren e bujshme me Milanin, më 12 maj 2009 (ora 19:00) në “Qemal Stafa”. Presidenti Duka, pas refuzimit të kroatit Branko Ivankoviç, ende nuk ka zba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.442Z

Gjenocidi ndaj cameve, Muhedini dosje ne DASH

PDU ka thirrur ne Tirane perfaqesuesit e nje prej firmave me prestigjioze ligjore britanike me qellim njohjen e çeshtjes çame dhe krjimin e dosjes se domosdoshme për ndjekje ligjore të kësaj çështjeje në gjykatat ndërkombëtare. Sipas nje njoftimi per shtyp te k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama