Rezultate te kerkimit per termin: +Priten

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.908Z

Zonat e rrezikshme, inspektohen minierat

 BULQIZË- Inspektorët e Ministrisë së Ekonomisë përfunduan kontrollin e 22 subjekteve minerare në rrethin e Bulqizës. Ngjarjet e shumta dhe gjendja e galerive private detyruan ministrin Genc Ruli të urdhëronte më 18 shkurt mbylljen përkohësisht të 22 subjekteve që, sipas tij,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.508Z

Negociata Palestinë-Izrael

 Presidenti izraelit, Shimon Perez, ka deklaruar gjatë vizitës në Çeki, se qeveria e re izraelite me në krye me Benjamin Netanjahun, ka në plan të fillojë menjëherë negociatat me palestinezët dhe me vendet fqinje. Perez ka shtuar se gjatë këtij viti mund të priten edhe hapa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.578Z

Moti/ Ulen temperaturat, të martën reshje

Ditët e para e muajit gusht priten, që të fillojnë me reshje. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur meteorologia, Lajda Porja, e shërbimit sinoptik Metoalb. Më konkretisht ditën e martë pritet që të ketë reshje në të gjithë territorin e vëndit. Dhe si pasojë do të ketë edhe ul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.598Z

 Bushati, trajneri emergjent në Shqipëri-MilanPresidenti Duka, pas refuzimit të kroatit Branko Ivankoviç, ende nuk ka zbardhur emrin e teknikut të ri të përfaqësueses A.

Artan Bushati, trajneri i Kombëtares U-21 të futbollit, mund të jetë tekniku i “seleksionit” kuqezi, që do të përballet në miqësoren e bujshme me Milanin, më 12 maj 2009 (ora 19:00) në “Qemal Stafa”. Presidenti Duka, pas refuzimit të kroatit Branko Ivankoviç, ende nuk ka zba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.442Z

Gjenocidi ndaj cameve, Muhedini dosje ne DASH

PDU ka thirrur ne Tirane perfaqesuesit e nje prej firmave me prestigjioze ligjore britanike me qellim njohjen e çeshtjes çame dhe krjimin e dosjes se domosdoshme për ndjekje ligjore të kësaj çështjeje në gjykatat ndërkombëtare. Sipas nje njoftimi per shtyp te k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.744Z

Chievo Verona ndjek Elis Bakajn

(ALBANIA SPORT) – Elis Bakaj mund të bashkohet me Erjon Bogdanin te Chievo Verona në Serie A. Lajmi është dhënë nga faqja italiane e specializuar në merkato, Tuttomercatoweb.com. Sipas saj, Chievo Verona është duke ndjekur mesfushorin 22-vjeçar të Dinamos, njëherësh edhe golashënue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.520Z

Zgjidhet kreu i Akredititimit

Agjencia Publike e Akreditimit te Arsimit te Larte, e cila mat cilesine e universiteteve private ne vend dhe jep "ok-in" edhe per programet e reja, Masterat dhe doktoraturen eshte riformatuar. Me urdher te Ministrit te Arsimit Fatos Beja jane emeruar tashme anetaret e rinj te tij. Ne perberje te tij

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama