Rezultate te kerkimit per termin: +Priten

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.458Z

Ngrohja globale, NASA: Shkatërruese, priten ndryshime katastrofike

SHBA- Tokën e presin ndryshime të shpejta dhe katastrofike përshkak të ngrohjes globale, nëse lejohet arritja e kufurit limit të sigurisë që është 2 gradë Celcius. Në këtë përfundim ka arritur një studim i agjensisë amerikanë të hapësirës NASA. Shkencëtarët e NASA-s kanë stud

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.282Z

Katër brazilanët priten te Partizani

Përveç afrimit të Rrudhos dhe Hamzait, drejtuesit e Partizanit kanë federuar edhe katër futbollistë brazilianë, të cilët në mesjavë priten që të bashkohen me skuadrën. Pikërisht bëhet fjalë për futbollistët Breno Basso, Rinald Damaslen Melo, Robson Barbosa Dos Santos si dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.664Z

Investimet kineze priten me skepticizëm në Shqipëri

Brenda katër muajve të parë të vitit 2016, kompanitë kineze kanë shfaqur interes në sektorë strategjikë të Shqipërisë, dhe gjithashtu kanë rritur nivelin e tregtisë ndërkombëtare. Nga Fatjona Mejdini, BIRN Lidhjet e biznesit mes Shqipërisë dhe Kinës po forcohen teksa kompanitë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.173Z

Kuqezinjte priten si heronj

brbrPas festimit deri ne oret e vona te nates jo vetem nga kombetarja por edhe tifozet shqiptare sot kuqezinjte priten te vine ne atdhe atje ku e presin te tjera festime e ceremoni Kombetarja ndryshe nga sa ishte parashikuar zbret ne Rinas ne oren 14 -30 ne nje ceremoni te posacme nga autoritet shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.949Z

Policia, priten ndryshimet e 10 shefave të komisariateve

30/01/2009  Pritet emërimi i kryerrugorit të ri të Tiranës, lëvizje në Shkodër, Korçë, etj TIRANË- Policia e Shtetit përgatitet të zëvendësojë 10 shefa komisariatesh në Tiranë dhe rrethe. Ndryshimet nisin nga vendi vakant i kryerrugorit të kryeqytetit (aktualisht ndodhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.218Z

Priten tensione/ Gjenden të vdekur tre adoleshentët izraelitë

Tre adoleshentët izraelitë, që humbën në fillim të muajit në West Bank, janë gjetur të vdekur, bëri të ditur ushtria e Izraelit. Sipas BBC, Naftali Frenkel dhe Gilad Shaar, të dy nga 16 vjeç dhe 19- vjeçari Eyal Yifrach, ishin parë së fundmi në një kryqëzim në Hebron, ndërsa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.068Z

Pergjigjet e analizave priten sot

Nese eshte meningjit bakterial apo viral, analizat, te cilat priten te dalin sot nga laboratoret e QSUT-se, do te percaktojne edhe llojin e virusit qe mbartin dy vajzat nga veriu i vendit. Ndersa per 17-vjecaren mjeket infeksioniste, te cilet po kryejne edhe trajtimin, e kane cilesuar si virus bakt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama