Rezultate te kerkimit per termin: +Pritet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.394Z

Kuvendi pritet të miratojë paketën e ligjeve Ahtisari

Prishtinë - Kuvendi i Kosovës në mbledhjen e sotme në rend dite do të ketë shqyrtimin e dytë të Grupit të tetë projektligjeve nga Propozimi i Marti Ahtisaarit, sipas procedurës së veçantë. Me këtë rast deputetët pritet të miratojnë Projektligjin për të huajt, atë për ndryshimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.916Z

Rreifeisen Bank pritet te shkurtoje 300 vende pune

Kriza financiare botërore duket se i ka dhënë shenjat e para të saj edhe në sistemin tonë bankar. Një prej bankave më të suksesshme dhe me bilancin më pozitiv për vitin 2008 në vend, Raiffeisen Bank, mësohet se është gati të shkurtojë nga puna rreth 300 punonjës të saj. Lajmi ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.350Z

Pritet të realizojë reformën e uljes së taksave

Qeveria e re e koalicionit në Gjermani është betuar dje pas zgjedhjes formalisht të Angela Mekelit si Kancelarja e re e vendit për një mandat të dytë qeverisës që do të zgjasë 4 vjet. Qeveria e re e koalicionit përbëhet nga Partia Kristian Demokrate e Merkelit, CDU dhe demokratët e Li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.025Z

Profesorët, rritja e pensioneve, pritet ‘ok’ nga Parlamenti

 Qeveria ka dërguar në Parlament ligjin e ri për pensionet e profesorëve. Sipas projektit të qeverisë, profesorët dhe asistentët, përveç pensionit të pleqërisë, do të marrin edhe pension suplementar. Masa e pensionit suplementar është 1.3 për qind e pagës mesatare referu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.928Z

Ndërpritet seanca e Kuvendit, pritet shqyrtimi për buxhetin

Kuvendi ka ndërprerë seancën plenare të ditës së sotme. Kërkesa është bërë nga kryetari i Grupit Parlamentar demokrat, Astrit Patozi. Seanca e sotme parlamentare pritet të fillojë pas pushimit prej 10 minutash. Ndërkohë Mini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.346Z

Rezultati për Tiranën, KQZ pritet të vendosë sot

UPDATE- Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka shtyre me dy ore mbledhjen per miratimin e tabeles permbledhese per njesine bashkiake numer 5, per te vijuar me tej me shpalljen e kandidatit fitues per bashkine e Tiranes. Pas mbylljes se numerimit ne 122 kutive ne Tirane, kandidati demokrat Lulzim Basha k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.771Z

Sot sërish Kuvend, ja çfarë pritet të ndodhë

Kuvendi do të mblidhet sërish sot në një seancë që do të fillojë në orën 11:00. Në këtë seancë grupet parlamentare do të dorëzojnë zyrtarisht emrat dhe përbërjet e Komisioneve Parlamentare dhe organeve drejtuese të Kuvendit dhe më pas do të bëhet zgjedhja e tyre.  Ndërko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama