Rezultate te kerkimit per termin: +Privatizimi

Total: 4498
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.076Z

Kërkesa për shlyerjen me bono privatizimi

12/03/2010 Hapat për shlyerjen e pagesës për pronësinë e objektet informate në proces legalizimi Masa e rimbursimit të pagesës sipas vendndodhjes së objektit që do të legalizohet Hapen procedurat e përdorimit të bonove të privatizimit si element pagese të objekteve informale që ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.425Z

Berisha: Privatizimi i Albpetrol lufton korrupsionin

Share Menjëherë pas seancës në Kuvend, ku u shkelën të gjitha rregullat dhe ku kryeministri Berisha u kujtoi opozitarëve 21 janarin, ai ka mbledhur qeverinë. Ndërsa ka folur për një sërë çështjesh, Berisha është ndeluar tek privatizimet, veçanërisht privati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.723Z

Privatizimi i Albpetrol

Komisioni Parlamentar i Ekonomisë miratoi një ligj të propozuar nga qeveria që i jep asaj të drejtën të shesë 100 për qind të aksioneve të kompanisë publike të naftës Albpetrol. Drafti u kundërshtua fort nga opozita

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.772Z

Privatizimi,Prifti:Prioritet kanë firmat shqiptare

çdo pronë shtetërore përveçse kaskadës së Drinit, shëndetësisë e arsimit do të privatizohet për të shkurtuar shpenzimet. Kjo ka qenë deklarata e ministrit të Ekonomisë, Dritan Prifti në një konferencë për shtyp, i cili tha se tashmë është ngritur grupi i punës për të vendo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.220Z

Privatizimi i strategjikëve, paratë në buxhetin shtesë 2008

Ministri i Financave, Ridvan Bode, ka thënë se paratë e përfituara nga privatizimet e ndërmarrjeve strategjike shtetërore do të përdoren për buxhetin suplementar të vitit 2008. "Do të kemi një buxhet shtesë në muajin korrik dhe atje do t’i shpërndajmë fondet nga privatizimi”, - t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.900Z

Privatizimi i KESH, perfundon ne gusht

Muajin e ardhshem, qeveria do te hape tenderin nderkombetar per privatizimin e Operatorit te Sistemit te Shperndarjes, pjese e Korporates Elektroenergjetike Shqiptare. Ministri i Ekonomise, Tregtise dhe Energjetikes, Genc Ruli, deklaroi dje, ne Komisionin parlamentar te Ekonomise, se privatizimi i k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.051Z

Privatizimi i ldquoAlbpetrolitrdquo

Ministri i Energjitikës, Damian Gjiknrui deklaroi se qeveria mund të rihedhë në privatizim kompaninë “Albpetrol”, por saktësoi se forma e shitjes do të jetë e ndryshme nga ajo që tentoi qeveria e mëparshme. “Nëse do sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama