Rezultate te kerkimit per termin: +Prizrenit

Total: 5066
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.927Z

Emblema e Prizrenit

Pasi kuvendi komunal i Prizrenit nuk ka arritur të mbajë një seancë dhe të sigurojë votat e deputetëve për të ndryshuar emblemën e komunës, kjo e fundit kërkon edhe dy muaj kohë nga Gjykata Kushtetuese për të zbatuar vendimin për ndryshimin e emblemës. Dështimi i mbajtje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.786Z

Kalaja e Prizrenit

Një rrugicë nga qendra e qytetit të Prizrenit të çon në njërin prej objekteve më të rëndësishëm të trashëgimisë kulturore e arkeologjike të këtij qyteti. Kalaja e Prizrenit, detinacioni numër një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.885Z

Lidhja e Prizrenit, manifestime perkujtimore

Organizata te ndryshme joqeveritare te drejtuara nga Rrjeti i Organizatave Shqiptare, sot do te perkujtojne 131 vjetorin e Lidhjes Shqiptare te Prizrenit. Manifestimi qendror do te mbahet sot ne qytetin e Prizrenit me moton “Lidhja eshte Gjalle” Po ashtu do te organizohet tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.469Z

Lidhja e Prizrenit, Vetvendosja proteston

Në 132 vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizreni, në këtë qytet nuk është festuar por është protestuar. Iniciativa e lëvizjes “Vetvendojsa” ishte që qyteti të mbushej i tëri me flamuj kuqezi pas asnjë flamur të Kosovës. Në disa parrulla të tyre thuhej, “

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.872Z

Denohet kreu i Prizrenit

Kryetari i Komunës së Prizrenit Ramadan Muja dënohet  me 2 vjet burg, me kusht që ai të mos kryejë vepra penale gjatë 3 vjetëve. Në procesin gjyqësor të nisur në mars të vitit të kaluar, Muja bashkë me pes&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.419Z

Demonstratë për Lidhjen e Prizrenit

Shënimi i 132’vjetorit të mbajtjes së Lidhjes Shqiptare të Prizrenit do të bëhet duke protestuar në të njëjtin qytet. Të enjten, më 10 qershor, aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë bërë thirrje për protestë kundër vendimit të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës për ndërr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.827Z

Lidhja e Tretë e Prizrenit

22-01-2014 / Nga Ndrek Gjini SSSAASSEtiketimi euforik i një mbledhje te përbashket te qeverise Shqiptare dhe asaj te Kosoves, mbajtur me 11 Janar 2014, si ‘Lidhja e Dyte e Prizrenit’, perben se pakti nje falsitet ne aspektin e historiografise shkencore. Kjo per faktin e t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama