Rezultate te kerkimit per termin: +Prizrenit

Total: 5066
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.419Z

Demonstratë për Lidhjen e Prizrenit

Shënimi i 132’vjetorit të mbajtjes së Lidhjes Shqiptare të Prizrenit do të bëhet duke protestuar në të njëjtin qytet. Të enjten, më 10 qershor, aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë bërë thirrje për protestë kundër vendimit të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës për ndërr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.827Z

Lidhja e Tretë e Prizrenit

22-01-2014 / Nga Ndrek Gjini SSSAASSEtiketimi euforik i një mbledhje te përbashket te qeverise Shqiptare dhe asaj te Kosoves, mbajtur me 11 Janar 2014, si ‘Lidhja e Dyte e Prizrenit’, perben se pakti nje falsitet ne aspektin e historiografise shkencore. Kjo per faktin e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.385Z

Rrjeti kulturor i Prizrenit

U themelua Rrjeti i Organizatave Kulturore në Prizren. Ky është rrjet joformal i organizatave dhe aktivistëve të kulturës në komunën e Prizrenit. Sipas një komunikate për media, misioni i këtij rrjeti është arritja e një ekonomie të zhvilluar lokale në Prizren përmes pasurimit dhe s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.382Z

Vula e lidhjes se Prizrenit

Zbulohet ne arkivat britanike nje dokument i rendesishem per historine e Shqiperise, i cili tregon vulen e pare te perdorur nga Lidhja e Prizrenit. Dokumenti me reference FO-195/1382 qe mban daten 2 Maj 1881, eshte gjetur disa dite me pare nga studjuesi Bejtullah Destani ne arkiven qendro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.975Z

Universiteti i Prizrenit i paligjshëm

PRISHTINE- Vendimi i Ministrisë së Arsimit për themelimin e Universitetit të Prizrenit nuk është ratifikuar në Kuvendin e Kosovës, siç parashikon ligji.E përditshmja Zëri shkruan se Ministria e Arsimit ka shkelur ligjin mbi Arsimin e Lartë duke themeluar Universitetin e Prizrenit, pa e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.862Z

Konferenc pr Lidhjen Shqiptare t Prizrenit

N Prishtin pritet t mbahet nj konferenc shkencore kushtuar Lidhjes Shqiptare t Prizrenit, organizuar nga Akademia e Shkencave dhe Arteve dhe nga Instituti i Historis t Kosovs. N konferencn shkencore Lidhja Shqiptare e Prizrenit 1878-1881, q do t mbahet m 10 e 11 qershor, do t marrin pjes studiues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.196Z

Në Universitetin e Prizrenit, 1200 studentë

Ministri i Arsimit shkencës dhe Teknologjisë, Enver Hoxhaj ka njoftuar të dielën se në Universitetin e Prizrenit do t’i vijojnë studimet 1200 studentë, duke u rritur edhe për 600 numri i studentëve. Ministri Hoxha i bëri këto deklarata gjatë një konference për media, të organizuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama