Rezultate te kerkimit per termin: +Prizrenit

Total: 5066
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:10.518Z

Ramadan Muja pritet të zgjidhet kryetar i PDK-së në Prizren

Kryetari aktual i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja pritet të votohet të shtunën për Kryetar të Prizrenit. Burime të Express kanë thënë se Muja do të votohet nga anëtarët ë Këshillit të Përgjithshëm t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.864Z

Shtetasi turk, plagoset me armë zjarri në Prizren

ArmaaaaNjë shtetas I Turqisë është plagosur me armë zjarri në Prizren. Sipas policisë, viktima ka kërkuar trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit. “Policia është njoftuar nga Spitali i Prizrenit se viktima mashkull shtetas i Turqis&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.568Z

Babai vrau të birin pas një zënke të gjatë, viktima ishte veteran i UÇK-së

Janë bërë të ditura disa detaje për vrasjen e mbrëmshme në Korishë të Prizrenit. Mediat lokale kanë raportuar se M.Rexha është vrarë nga babai i tij, pas një zënke familjare që ka zgjatur për një kohë. Tru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.086Z

Ramandan Muja s’ka veturë, në bankë i ka 59 mijë euro, merr edhe pension

Kryetari i dënuar i Prizrenit, Ramadan Muja, nuk është aq i pasur sa thonë, të paktën kështu figuron në formularin e deklarimit të pasurisë në Agjencinë kundër Korrupsion. Në këtë agjenci, Muja e ka deklaruar shtëpi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.871Z

Prizreni shkon në zgjedhje të prakohshme? Kryekomunari Muja dënohet për korrupsion

Një gjykatë në qytetin e Prizrenit në Kosovën jugore, shpalli fajtor kryetarin e kësaj komune Ramadan Muja dhe pesë zyrtarë të tjerë për përfshirje në korrupsion. Muja u dënua me dy vjet heqje lirie me kusht dhe me 30 muaj pamundësim të ushtrimit të funksionit nën akuzat për shpë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.932Z

Haradinaj: Mos më krahasoni me Thaçin e Mustafën

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj iu ka drejtuar sot edhe qytetarëve të Prizrenit. Haradinaj i ka lutur Prizrenasit që mos ta krahasojnë me dy konkurrentet e tij, Hashim Thaçin dhe Isa Mustafën, pasi që të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.305Z

Serbi,fletëarrest për priftin që përvetësoi paratë e kishave ne Kosove

BEOGRAD- Serbia ka lëshuar fletëarrest ndërkombëtar për një prift nga Kosova, i cili dyshohet për përvetësimin e fondeve të shtetit dhe të kishës. Gjykata e Lartë në Beograd tha se ka hapur hetimet kundër Simeon Vilovski, nën dyshime se i ka përvetësuar paratë që ishin destinuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama