Rezultate te kerkimit per termin: +Prizrenit

Total: 5066
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.864Z

Shtetasi turk, plagoset me armë zjarri në Prizren

ArmaaaaNjë shtetas I Turqisë është plagosur me armë zjarri në Prizren. Sipas policisë, viktima ka kërkuar trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit. “Policia është njoftuar nga Spitali i Prizrenit se viktima mashkull shtetas i Turqis&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.568Z

Babai vrau të birin pas një zënke të gjatë, viktima ishte veteran i UÇK-së

Janë bërë të ditura disa detaje për vrasjen e mbrëmshme në Korishë të Prizrenit. Mediat lokale kanë raportuar se M.Rexha është vrarë nga babai i tij, pas një zënke familjare që ka zgjatur për një kohë. Tru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.086Z

Ramandan Muja s’ka veturë, në bankë i ka 59 mijë euro, merr edhe pension

Kryetari i dënuar i Prizrenit, Ramadan Muja, nuk është aq i pasur sa thonë, të paktën kështu figuron në formularin e deklarimit të pasurisë në Agjencinë kundër Korrupsion. Në këtë agjenci, Muja e ka deklaruar shtëpi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.871Z

Prizreni shkon në zgjedhje të prakohshme? Kryekomunari Muja dënohet për korrupsion

Një gjykatë në qytetin e Prizrenit në Kosovën jugore, shpalli fajtor kryetarin e kësaj komune Ramadan Muja dhe pesë zyrtarë të tjerë për përfshirje në korrupsion. Muja u dënua me dy vjet heqje lirie me kusht dhe me 30 muaj pamundësim të ushtrimit të funksionit nën akuzat për shpë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.932Z

Haradinaj: Mos më krahasoni me Thaçin e Mustafën

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj iu ka drejtuar sot edhe qytetarëve të Prizrenit. Haradinaj i ka lutur Prizrenasit që mos ta krahasojnë me dy konkurrentet e tij, Hashim Thaçin dhe Isa Mustafën, pasi që të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.305Z

Serbi,fletëarrest për priftin që përvetësoi paratë e kishave ne Kosove

BEOGRAD- Serbia ka lëshuar fletëarrest ndërkombëtar për një prift nga Kosova, i cili dyshohet për përvetësimin e fondeve të shtetit dhe të kishës. Gjykata e Lartë në Beograd tha se ka hapur hetimet kundër Simeon Vilovski, nën dyshime se i ka përvetësuar paratë që ishin destinuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.500Z

Vazhdon degradimi i trashëgimisë ndërtimore në Prizren

Rrënimi i shtëpive të vjetra brenda qytetit të Prizrenit ka marrë përmasa shqetësuese. Një tjetër shtëpi që ndodhet brenda radiusit të mbrojtur të Kishës së Shën Premtes ka filluar që të rrënohet gjatë kësaj fundjave. Fakti që shtëpia që po rrënohet ndodhet brenda radiusit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama