Rezultate te kerkimit per termin: +Prizrenit

Total: 5066
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.975Z

Universiteti i Prizrenit i paligjshëm

PRISHTINE- Vendimi i Ministrisë së Arsimit për themelimin e Universitetit të Prizrenit nuk është ratifikuar në Kuvendin e Kosovës, siç parashikon ligji.E përditshmja Zëri shkruan se Ministria e Arsimit ka shkelur ligjin mbi Arsimin e Lartë duke themeluar Universitetin e Prizrenit, pa e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.862Z

Konferenc pr Lidhjen Shqiptare t Prizrenit

N Prishtin pritet t mbahet nj konferenc shkencore kushtuar Lidhjes Shqiptare t Prizrenit, organizuar nga Akademia e Shkencave dhe Arteve dhe nga Instituti i Historis t Kosovs. N konferencn shkencore Lidhja Shqiptare e Prizrenit 1878-1881, q do t mbahet m 10 e 11 qershor, do t marrin pjes studiues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.196Z

Në Universitetin e Prizrenit, 1200 studentë

Ministri i Arsimit shkencës dhe Teknologjisë, Enver Hoxhaj ka njoftuar të dielën se në Universitetin e Prizrenit do t’i vijojnë studimet 1200 studentë, duke u rritur edhe për 600 numri i studentëve. Ministri Hoxha i bëri këto deklarata gjatë një konference për media, të organizuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.647Z

Nga lajmet tek Zambaku i Prizrenit

Duket se lajmet i janë mërzitur Bledian Kokës, aq sa ka vendosur, së paku për një natë, të jetë i rrethuar nga vajza të bukura dhe këngëtarë të muzikës qytetare. Si asnjëherë tjetër, festivali i muzikës qytetare, Zambaku i Prizrenit 2013 është prezantuar nga nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.112Z

Hapet konkursi për Zambakun e Prizrenit

Është shpallur konkursi për edicionin e 18-të të Festivalit të këngëve të vjetra qytetare "Zambaku i Prizrenit", një festival i themeluar që më 1986. Faza konkurruese do të zgjasë deri me 7 gusht, thuhet në njoftimin e organizuesit të të këtij festivali, Studio Helix. Festivali do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.494Z

Berisha shpallet qytetar nderi i Prizrenit

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha shpallet Qytetar Nderi i Kryeqytetit të Lidhjes Shqiptare, Prizrenit. Kuvendi i Komunës së Prizrenit do të zhvillojë ceremoninë solemne gjatë vizitës së kryeminstrit Berisha në Kosovë më 6 dhe 7 tetor. Propozimi i kryetarit të komunës, Ramada

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.826Z

Logoja ministria leter komunes se Prizrenit

Kryetari i komunes se Prizrenit Ramadan Muja te marten do te marre nje leter qe do te detyroje Kuvendin komunal te ndryshoje logon e komunes sipas vendimit te Gjykates Kushtetuese. Ministri per Pushtetin Vendor Sadri Ferhati ka deklaruar se vendimi i gjykates eshte nje detyrim. Ndersa ze

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama