Rezultate te kerkimit per termin: +Prktheu

Total: 14
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.930Z

Dobrescu, përkthyesi i Kadaresë në Tiranë

Prkthyesi i letrsis shqipe n gjuhn rumune, Marius Dobrescu, vjen sot n Tiran. sht nj takim zyrtar q sht konfirmuar dje nga Ministria e Kulturs, ku n axhend sht shnuar takimi me Xhaferajn. Marius Dobrescu, autori i shum artikujve publicistik n shtypin rumun pr Shqiprin dhe letrsis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.443Z

Nj bomber pr mik

Eric Cantona, ish futbollist kampion i Manchester United, sht sentencioz sa presidenti Mao: Nse ke frik ta hedhsh zarin, kurr sdo ta arrish gjashtshin. Ken Loach, regjisor anglez, sht tifoz futbolli dhe adhurues i tij i flakt: Cantona e luti ta shikoj, atij nuk i besohej; u takuan, Cantona donte t r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.324Z

T qeshim s bashku!

Nj nxns i sapoardhur ne klasn e re pyet msuesen : -Msuese a dnohet dikush pr dika q nuk e ka br? Jo asnjher,- prgjigjet msuesja. Ather se besoj se do t m dnoni pr detyrat q nuk i kam br. *** Nj hajdut shkon n Pazar pr t shitur rroba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.335Z

Deklarat e NAAC pr kapjen e shqiptarve n SHBA

Kshilli Amerikan i Kombit Shqiptar (NAAC) ka dnuar me forc sulmin e planifikuar mbi bazn ushtarake Fort Dix nga nj grup njerzish q u raportua se po planifikonin nj sulm terrorist mbi kt baz. Gjithashtu prgzojm dhe autoritetet e forcave ligjore pr intuitn e vet kundr komplotuesve duke parandaluar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.333Z

Haga, smund t`i shfajsoj Serbt!

Vendimi i gjykats botrore, q mundohet t nxjerr t pafajshm Serbt pr vrasjet n Bosnje, sht nj mohim. Vendimi i dhn m 26 Shkurt nga ICJ (Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis) kundrejt padis q Bosnje Hercegovina kishtepr Serbt ka qen nj gjykim inn petkun e marrveshjes. Edhe pse mund tu jepet dicka kurbanve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

Bob Dylan prsri

Nj labirint misterioz i parfumuar n mnyr bizare i Krishtlindjeve. Bobi i mom bash nuk mund ta heq maskn qesharake. Si gjithmon, fshihet, tregon mbi t gjitha at q nuk e mendon dhe at q nuk sht, e megjithat disa gjurm t vockla t s vrtets dalin n drit, nganjher. Turma kritiksh nuk ia kan falur bmn e ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.916Z

Adileja!

Dikur, n Shqiprin ton, ka jetuar nj grua e bukur e lindur pr t qen nj zonj e vrtet, por rrokullisja e fatit e deshi q ajo ta kalonte jetn npr internime. Emri i saj i lindjes sht Adile Zavalani, e bija e Feim Zavalanit, aq i njohur nga ne shqiptart si njri prej atdhedashsve q u prpoqn aq shum pr nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama