Rezultate te kerkimit per termin: +Prktheu

Total: 14
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.324Z

T qeshim s bashku!

Nj nxns i sapoardhur ne klasn e re pyet msuesen : -Msuese a dnohet dikush pr dika q nuk e ka br? Jo asnjher,- prgjigjet msuesja. Ather se besoj se do t m dnoni pr detyrat q nuk i kam br. *** Nj hajdut shkon n Pazar pr t shitur rroba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.335Z

Deklarat e NAAC pr kapjen e shqiptarve n SHBA

Kshilli Amerikan i Kombit Shqiptar (NAAC) ka dnuar me forc sulmin e planifikuar mbi bazn ushtarake Fort Dix nga nj grup njerzish q u raportua se po planifikonin nj sulm terrorist mbi kt baz. Gjithashtu prgzojm dhe autoritetet e forcave ligjore pr intuitn e vet kundr komplotuesve duke parandaluar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.333Z

Haga, smund t`i shfajsoj Serbt!

Vendimi i gjykats botrore, q mundohet t nxjerr t pafajshm Serbt pr vrasjet n Bosnje, sht nj mohim. Vendimi i dhn m 26 Shkurt nga ICJ (Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis) kundrejt padis q Bosnje Hercegovina kishtepr Serbt ka qen nj gjykim inn petkun e marrveshjes. Edhe pse mund tu jepet dicka kurbanve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

Bob Dylan prsri

Nj labirint misterioz i parfumuar n mnyr bizare i Krishtlindjeve. Bobi i mom bash nuk mund ta heq maskn qesharake. Si gjithmon, fshihet, tregon mbi t gjitha at q nuk e mendon dhe at q nuk sht, e megjithat disa gjurm t vockla t s vrtets dalin n drit, nganjher. Turma kritiksh nuk ia kan falur bmn e ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.916Z

Adileja!

Dikur, n Shqiprin ton, ka jetuar nj grua e bukur e lindur pr t qen nj zonj e vrtet, por rrokullisja e fatit e deshi q ajo ta kalonte jetn npr internime. Emri i saj i lindjes sht Adile Zavalani, e bija e Feim Zavalanit, aq i njohur nga ne shqiptart si njri prej atdhedashsve q u prpoqn aq shum pr nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.633Z

Dritare me shikim në poezinë shqiptare

Antologjit jan shum t rndsishme pr njohje dhe pr prezantim para bots. Kjo vlen sidomos pr popujt e vegjl. Ndonse n prezantime t tilla pothuaj rregullisht ka autor t paknaqur, sidomos ata q nuk jan prfshir, apo ata t prfshir me numr t vogl poezish. Megjithat, antologjia duhet t je

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.326Z

Shqipria e egr: E ardhur nga t ftohtit!

Harrojeni reputacionin e keq. Ky vend i bukur, i friksuar nga historia, lutet q t eksplorohet Reputacioni i ndaluar i Shqipris, u prshkrua sfundi edhe nga A.A.Gill. Duke shkruar pr gazetn Sunday, Gill e prshkroi Shqiprin si nj Sakate e Asads, nj vend ku gjakmarrja dhe zhgjaksimi q n pamje t par

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama