Rezultate te kerkimit per termin: +Procedurat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.285Z

"Procedurat tatimore", bizneset zhgënjehen nga Topi

Bizneset industriale në vend e kanë ndier veten të zhgënjyer nga dekretimi që Presidenti Bamir Topi i bëri ligjit "Për procedurat tatimore" ose siç quhet ndryshe "ligji i gjobave". Një ditë pas dekretit që i hap rrugë zbatimit të ligjit famëkeq, bizneset të përfaqësuara nga Konfindu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.867Z

Javën tjetër nisnin procedurat për sh.a.

Tirana duket se do të jetë klubi i parë që do të nisë procedurat për kthimin në "Shoqëri Aksionere". Ky është lajmi i fundit që mbërrin nga kampi bardheblu. Vendimi për nisjen e procedurave të transformimit të klubeve sportive në sh.a., i votuar më 24 dhjetor 2008 dhe i hyrë në f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.158Z

Koncesionet, sekuestrohen procedurat për 16 tenderë

Tiranë Prokuroria e Tiranës sekuestron në Ministrinë e Energjetikës të gjitha praktikat ligjore për 16 koncesionet tashmë nën hetim. Është regjistruar procedimi penal dhe bëhet fjalë për 14 koncesione për ndërtimin e hidrocentraleve dhe dy koncesione të tjera për marrjen në shfryt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.344Z

Shkurtohen procedurat per biznesin

brbrKa afro nje muaj qe Qendra e Regjistrimit te Biznesit eshte bashkuar me ate te licencimit duke krijuar keshtu nje sportel te vetem per te gjithe Per kete projekt eshte punuar per disa vite dhe sherbime te reja do te vijne ne keto sportele me qellimin e vetem qe te shkurtohen procedurat dhe koha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.801Z

Lehtësohet procedurat për regjistrimin e bizneseve

Lehtësohen procedurat për regjistrimin e bizneseve. Në komisionin e ekonomisë dhe financave u miratua ndryshimi në projektligj i cili i jep mundësi bizneseve të regjistrohen edhe me një fotokopje të pa-noterizuar të dokumentave. Drejtori i qendr&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.284Z

Brenda shkurtit procedurat per kamerat

Brenda muajit shkurt duhet te nisin procedurat per sigurimin e kamerave monitoruese te numerimit te votave,ne te kundert procesi rrezikon te permbushe standartet e parashikuara ne Kodin Zgjedhor.Keshtu deklaron Damian Gjiknuri nje prej bashkehartuesve te ligjit te zgjedhjeve.I ftuar ne emisionin “

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.195Z

Topi dekreton "procedurat tatimore"

Presidenti i Republikës, Bamir Topi, ka dekretuar dje ligjin "Për procedurat tatimore në Republikën e Shqipërisë", duke i dhënë fund odisesë prej gati një viti, të një prej ndryshimeve më të mëdha fiskale. Ligji është kundërshtuar me forcë të madhe nga shoqatat e biznesit, por ed

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama