Rezultate te kerkimit per termin: +Proces

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.658Z

Hyn ne fuqi paketa e re civile

Ministri i Drejtësisë Eduard Halimi, përmes një postimi në rrjetin social FACEBOOK, shkruan se sot hyn në fuqi paketa e re civile. Sipas tij, më shume se 30 mijë qytetare ne vit nuk do te shkojne me ne Gjykate per te kerkuar deshmine e trashëgimise, nuk d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.313Z

AKEP: Gara për 4G-në do të hapet brenda vitit

TIRANE - Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare bën të ditur, se gara për dhënien e licencave celulare 4G pritet të hapet brenda këtij viti. Aktualisht ky proces ka mbetur në vend, për arsye të vonesës së kalimit të televizioneve në transmetime dixhitale, proces i cili do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.164Z

Berisha takon kreun e PDSH

Kryeministri Berisha ka pritur dje në zyrën e tij kryetarin e PDSH-së së Maqedonisë, Menduh Thaçin. Gjatë takimit, dy bashkëbiseduesit folën për zhvillimet e fundit në Shqipëri, si dhe në Maqedoni, duke e vënë theksin te zgjedhjet e ardhshme legjislative. Kryeministri Berisha, pasi ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.633Z

Peza Heqja e vizave merite e shqiptareve

Analistet me te njohur te shtypit shqiptar mendojne se heqja e regjimit te vizave mes vendeve te BE-se dhe Shqiperise eshte merite e qytetareve shqiptare. Merite kane qytetaret shqiptare qe e kane merituar heqjen e vizave me kembenguljen e tyre per te qene te lire per te levizur ne zonen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.552Z

LSI nis fushatën për strukturat e partisë

"Përmes kësaj fushate synohet se pari të rikthejmë vëmendjen e të gjithë veprimtareve të LSI tek funksionimi organizativ i partisë. Në të njëjtën kohë ky proces do te synojë ti japë një dimension te ri organizimit te LSI – jo vetëm ne drejtim te realizimit te objektivave te saj e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.786Z

Shtyhet sanca gjyqësore kundër Albin Kurtit

Seanca gjyqësore kundër liderit të lëvizjes "Vetëvendosje", Albin Kurti, është shtyrë sërish, për të dhjetën herë me radhë. Seanca u shty për 21 qershor, për shkak të mungesës së Kurtit dhe avokatit të tij mbrojtës. Kurti akuzohet "për pjesëmarrje në nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.933Z

Mungojnë pesë avokatë, dështon seanca për Gërdecin

Seanca e radhës do të zhvillohet më 28 Qershor, nëse edhe atëherë nuk do të mungojnë avokatët. Në këtë proces po vijojnë dëshmitë nga dëshmitarët e thirrur nga prokuroria, ku kanë dëshmuar shumë ish-zyrtarë të Ministrisë së Mbrojtjes si dhe shumë ushtarakë. Mungesa e mbrojt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama