Rezultate te kerkimit per termin: +Proces

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.028Z

Shemben shtëpitë në proces legalizimi

DURRËS/ Familja e Ismail Cukut, i cili vijon procesin gjyqësor për banesën e vet, ka mbetur në qiell të hapur Policia Ndërtimore ka nisur prishjen e banesave pa pasur një vendim të KRRT-së së Durrësit për këtë veprim DURRËS - Shembja e një banese ka lënë në qiell të hapur 7

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.503Z

Proces i pakthyeshëm

Feith: Duhet të heqim mentalitetin që përpiqet të mohojë pavarësinë e Kosovës Pavarësia e Kosovës është një proces i pakthyeshëm”. Me këtë deklaratë, përfaqësuesi i BE-së në Kosovë, Piter Feith, mohoi dje zërat se iniciativa e Serbisë në Gjykatën Nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.888Z

Brukseli Vizat proces me shume teknik

Ndryshe nga procesi i marrjes se statusit te vendit kandidat ne Bashkimin Europian procesi i liberalizimit te vizave per Shqiperine eshte konsideruar si nje proces teresisht teknik dhe jopolitik. Kjo u pohua tre muaj me pare edhe nga ambasadori i Belgjikes ne Shqiperi. Ne lidhje me libe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.544Z

BE-OSBE: Integrimi proces përgjegjshmërie, bashkëpunoni

TIRANË-  Në Tiranë u zhvillua Konferenca e gjashtë e Komisioneve Parlamentare të Integrimit të vendeve të MSA-së. Kryeparlamentarja Jozefina Topalli në nisje të saj deklaroi edhe njëherë se qëllimi i Shqipërisë është integrimi në BE, një qëllim ky kombëtar, sic tha ajo që bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.726Z

Integrimi si proces ligjzbatimi

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në konferencën mbi përafrimin e legjislacionit me BE-në: Dëshiroj që në këto minuta që zemërgjerësisht më janë vënë të dispozicion, të përqendrohem tek një aspekt tjetër i përafrimit të legjislacionit, që ka të bëjë me zbatimin. Unë besoj se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.489Z

Privatizimi Shalsi Ish-ekspozita ne proces gjyqesor

Deputeti i Partise Socialiste Eduart Shalsi deklaroi se nje pjese e truallit te ish-ekspozites eshte ne proces gjyqesor dhe se sipas ligjit kjo toke nuk mund te shitet perderisa nuk ka akoma nje vendim te gjykates. Sipas Shalsit PS zoteron kete dokument qe tregon se nje pjese e ish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.283Z

Ilir Meta: “Proces gjithëpërfshirës”

“Koha e mbetur të shfrytëzuar maksimalisht për miratimin e reformës së re zgjedhore” Konferenca për reformën elektorale, apelon shoqëria civile. Përfaqësuesi i PD, Enkelejd Alibeaj: “Mekanizmi i administrimit zgjedhor është më i miri i mundshëm” Reforma zg

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama