Rezultate te kerkimit per termin: +Programet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.962Z

Pirateria vazhdonkablloret vjedhin programet

Fenomeni i piraterise televizive vazhdon te funksionoje ne Shqiperi. Gjate kesaj fundjave gazetaret e emisionit ‘Fiks Fare’ kane bere nje investigim ne shume qytete te vendit tone dhe kane vezhguar se televizione te ndryshme kabllore vazhdojne serish ne menyre te kundraligjsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.725Z

Miratohen programet e reja të masterit

Të gjithë studentët e interesuar për të ndjekur studimet në ciklin e dytë të studimeve, diplomë e nivelit të dytë ose master i nivelit të parë tashmë i kanë të detajuara kuotat dhe pagesat për secilën degë. Dje, Këshilli i Ministrave ka marrë një sërë vendimesh lidhur me kuot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.742Z

Tarifat për programet pasuniversitare dhe sistemin part-time

Fakulteti i Histori-Filologjisë     Studentët që ndjekin këto programe do të paguajnë nga 850 lekë të reja për çdo kredit në rast riprovimi     Marsel LELA TIRANë -  Fakulteti i Histori-Filologjisë i Universitetit të Tiranës ka përcaktuar tarifat pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.865Z

Doktoratura, 4 programet ku mund te aplikoni

Ministri i Arsimit zgjedh Universitetin e Durresit, si me te suksesshmin ne arsim Ministri i Arsimit dhe Shkences, Myqerem Tafaj nisi dje ditet e informimit per 4 programe kombetare e nderkombetare te kualifikimit te studenteve e pedagogeve. Keto programe mbeshtesin kualifikimin e shpejte te pedag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.578Z

TIA: Partite, transparence per programet dhe parate

“Transparency International Albania”, dega shqiptare e OJQ se njohur boterore qe lufton korrupsionin, hodhi disa dyshime konkrete mbi partite qe marrin pjese ne garen elektorale per zgjedhjet e 28 qershorit. (UPDATE) Programet elektorale, transparenca e listave, fatura financ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.921Z

SHBA, rekomandime për kufizime në programet e përgjimit

Një komision i pavarur analizues i ka rekomanduar administratës Obama të bëjë ndryshime të gjera në programet qeveritare të përgjimit. Raporti me 46 rekomandime specifike u publikua dje pasi Presidenti Obama u takua me anëtarët e komisionit. Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë thonë se p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.159Z

Programet nuk ndryshojnë

Andis Harasani PD dhe PS thone se s'kane ndermend te ndryshojne programet me rastin e reformes elektorale. Andis Harasani dhe Aleksander Biberaj argumentojne perse  SSSAASS SSSAASSProgrami politik i partive shqiptare nuk pritet t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama