Rezultate te kerkimit per termin: +Programet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.368Z

FT: BE do të negociojë kursimet me Greqinë

Pas thirrjeve nga Greqia për trajtim të padrejtë me masat e kursimit krahasuar me programet që po zbatohen për vende të tjera huamarrëse, si Spanja, BE duket se do të tolerojë edhe me grekët. Sipas Financial Times, BE ka qëllim të negociojë me Greqinë mbi lehtësimin e programit të as

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.175Z

Koreja Veriore tërhiqet nga marrëveshja me SHBA-në

Koreja Veriore ka deklaruar se është tërhequr nga marrëveshja e arritur me Shtetet e Bashkuara për testet atomike dhe raketore. Ky njoftim u bë sot, pasi Shtetet e Bashkuara kanë pezulluar marrëveshjen meqë Pheniani  lëshoi raketën, e cila

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.592Z

Meta takime me personalitete politike ndërkombëtare në Berlin

BERLIN- Ilir Meta zhvilloi një sërë takimesh me politikanë të ndryshëm gjatë qendrimit në Berlin, gjatë pjesëmarrjes së tij në konferencën ekonomike. Meta u takua me Zv. Presidentin e Komisionit Evropian z. Antonio Tajani, me te cilin ndanë mendimin se avancimi i reformave në Shqipë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.205Z

Financat e pensioneve dhe te sigurimeve shendetesore ne SHBA

Programet e qeverise amerikane per pensionet dhe sigurimet shendetesore per te moshuarit perballen me deficit dhe mund tu duhet te shkurtojne perfitimet e tyre nese Kongresi nuk ben ndryshime. Keto programe mbulojne sigurimet dhe pensionet e miliona amerikaneve. Sot ekspertet e qeverise do te publik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.137Z

FMN: Ripërtritja globale, e ndjeshme

Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Kristine Lagarde, tha se ekonomia globale ka filluar të rritet pas recesionit, por ripërtritja mbetet e ndjeshme. Duke folur sot në Uashington, ajo theksoi se veçanërisht e ndjeshme është ripërtritja evropiane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.081Z

Berlin: S'ka më ndihma për Greqinë, çdo gjë ka limite!

Ministri gjerman i Financave, Wolfgang Schaeuble, ka përjashtuar një program të ri ndihmash për Greqinë, edhe pse vendi gjendet "në një situatë shumë të vështirë". "Nuk mund të ndihmohet, nuk mund të ndryshojmë përsëri programet, ka limite", ka pohuar Schaeuble përpara vizitorëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.556Z

Wollfarth Zgjedhjet te jene te qeta dhe te lira

Kreu i misionit të OSBE-së në Shqipëri Eugen Wollfarth deklaroi se policia po përgatitet në mënyrën më të mirë për zgjedhjet e 8 majit, për të kryer detyrën saj me sukses. "Eshtë e rëndësis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama