Rezultate te kerkimit per termin: +Programet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.578Z

TIA: Partite, transparence per programet dhe parate

“Transparency International Albania”, dega shqiptare e OJQ se njohur boterore qe lufton korrupsionin, hodhi disa dyshime konkrete mbi partite qe marrin pjese ne garen elektorale per zgjedhjet e 28 qershorit. (UPDATE) Programet elektorale, transparenca e listave, fatura financ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.921Z

SHBA, rekomandime për kufizime në programet e përgjimit

Një komision i pavarur analizues i ka rekomanduar administratës Obama të bëjë ndryshime të gjera në programet qeveritare të përgjimit. Raporti me 46 rekomandime specifike u publikua dje pasi Presidenti Obama u takua me anëtarët e komisionit. Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë thonë se p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.159Z

Programet nuk ndryshojnë

Andis Harasani PD dhe PS thone se s'kane ndermend te ndryshojne programet me rastin e reformes elektorale. Andis Harasani dhe Aleksander Biberaj argumentojne perse  SSSAASS SSSAASSProgrami politik i partive shqiptare nuk pritet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.141Z

Cilat jane programet televizive qe preferoni me shume

Sondazhi i javes qe u mbyll ne "Koha Jone" online, ishte ai mbi audiencen televizive. Rreth 300 lexues qe moren pjese ne sondazh, iu pergjigjen pyetjes: Cilat jane programet televizive qe preferoni me shume? Nder votuesit, 45 ose 31.47 per qind vecuan edicionet e lajmeve si me te preferuarat ne tele

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.186Z

Pasuniversitaret, qeveria miraton programet master

Keshilli i Ministrave ka miratuar dje çeljen e nje sere programesh te reja masteri. Sipas vendimeve te Keshillit te Ministrave, eshte miratuar hapja e programit te studimit te ciklit te trete, master i nivelit te dyte (MND), ne gjuhe shqipe, ne Qendren Nderuniversitare te Studimev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.077Z

Universitetet renditja per programet perfundon ne qershor

Ne qershor pritet te perfundoje procesi i renditjes se universiteteve ne baze te programeve qe ata ofrojne. Nga sa  bejne me dije perfaqesuesit e MASH ky proces nuk eshte mirepritur nga te gjitha universitetet publike dhe private nje nder te cilet eshte Universiteti i Tiranes. Ata sqarojne se nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.548Z

Universitetet, koeficientet për programet e reja

23/07/2010 Këshillat e specialistëve të arsimit për të bërë zgjedhjet e duhura për studimet e larta Para se të përzgjedhin dhjetë degët ku duan të ndjekin studimet e larta, maturantët duhet të vëzhgojnë me kujdes edhe llojin e koeficientit të lëndës me zgjedhje të përcaktuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama