Rezultate te kerkimit per termin: +Progresraporti

Total: 73
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.997Z

Publikohet progresraporti për Shqipërinë

15/10/2009  BE: Zgjedhjet e qershorit përmbushën shumicën e standardeve Shqipëria ka arritur të përmbushë shumicën e standardeve evropiane në zgjedhjet e përgjithshme të 28 qershorit. Komisioneri për Zgjerimin në Komisionin Evropian ka lexuar dje në Bruksel progresraportin p�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.911Z

Hapja e negociatave, Bregu: Besoj se progresraporti do jetë pozitiv

Edhe deputetja e PD, Majlinda Bregu shprehet optimiste se raporti i 9 nëntorit për Shqipërinë do të jetë pozitiv për hapjen e negociatave. Në një aktivitet për sfidat e sipërmarrjes shqiptare drejt integrimit në BE, Bregu tha se ai duhet të jetë momenti më i mirë për të gjithë. Br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.316Z

Leskaj ne 7 pa 5 per korrupsionin

Mazhoranca qeverisese paralajmeron opoziten te mos perdore politikisht ish-zyrtaret e akuzuar per korrupsion qe pritet te dalin perpara drejtesise Apeli eshte bere nga deputetja socialiste Valentina Leskaj e cila theksoi se edhe progresraporti kerkon zhdukjen e kultures se pandeshkueshmerise ne kete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.326Z

“Opozita gabim të madh me bojkotin”

16/10/2009  Ministri i Jashtëm, Ilir Meta, e vlerëson realist progresraportin e Komisionit Europian Për shefin e diplomacisë dokumenti shprehet pozitivisht për zhvillimin e zgjedhjeve Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme Ilir Meta e ka vlerësuar progresraportin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.997Z

BE, ministrat e Jashtëm: Kusht, zgjedhjet e 2009

Tiranë- Zgjedhjet e lira dhe të ndershme, mbeten kushti kryesor për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. 27 ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian kanë dalë në këtë përfundim, në takimin e tyre të fundit gjatë presidencës franceze. Duke iu referuar mediave të akreditu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.997Z

BE, ministrat e Jashtëm: Kusht, zgjedhjet e lira të 2009-ës

BE rekomandon se duhet shënuar progres i vërtetë në reformat politike, ekonomike, dhe se vlerësimi do të bëhet në bazë të meritave individuale TIRANË- Zgjedhjet e lira dhe të ndershme, mbeten kushti kryesor për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. 27 ministrat e Jasht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.258Z

Sequi: Kemi shumë gjëra për të thënë, bëni durim

12/10/2011  Sot publikohet progresraporti i Komisionit Evropian për Shqipërinë Komisioni Evropian do të publikojë sot progresraportin vjetor për Shqipërinë, si një nga vendet aspirante për integrimin në Bashkimin Evropian. Një ditë para publikimit të tij, kreu i delegacionit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama