Rezultate te kerkimit per termin: +Progresraporti

Total: 73
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.997Z

BE, ministrat e Jashtëm: Kusht, zgjedhjet e 2009

Tiranë- Zgjedhjet e lira dhe të ndershme, mbeten kushti kryesor për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. 27 ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian kanë dalë në këtë përfundim, në takimin e tyre të fundit gjatë presidencës franceze. Duke iu referuar mediave të akreditu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.997Z

BE, ministrat e Jashtëm: Kusht, zgjedhjet e lira të 2009-ës

BE rekomandon se duhet shënuar progres i vërtetë në reformat politike, ekonomike, dhe se vlerësimi do të bëhet në bazë të meritave individuale TIRANË- Zgjedhjet e lira dhe të ndershme, mbeten kushti kryesor për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. 27 ministrat e Jasht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.258Z

Sequi: Kemi shumë gjëra për të thënë, bëni durim

12/10/2011  Sot publikohet progresraporti i Komisionit Evropian për Shqipërinë Komisioni Evropian do të publikojë sot progresraportin vjetor për Shqipërinë, si një nga vendet aspirante për integrimin në Bashkimin Evropian. Një ditë para publikimit të tij, kreu i delegacionit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.592Z

Koka:Industria të ulë ndotjen, Sequi:BE mln euro ndihmë për mjedisin

Të tjera rreth shkrimit /VD TIRANE- Industria duhet të respektojë normat mjedisore, në mënyrë që të mundësohet një zhvillim i qëndrueshëm pa dëmtuar mjedisin. Këtë e ka shprehur ministri i Mjedisit, Lefter Koka, gjatë një konferenc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.401Z

“Reforma Zgjedhore, sukses i padiskutueshëm”

Autori i Lajmit: red.Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama, pohoi dje se partia që ai drejton po kontribuon për Reformën Zgjedhore dhe kjo është theksuar dhe në raportin e fundit të progresit të Komisionit Evropian. “Një nga të paktat pika ku progresraporti i KE për Shqipërinë nënvizo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.061Z

Sequi Realizimi i reformave paresor per integrimin

“Realizimi në kohë i reformave nga ana e politikës është në interesin më të mirë të vendit dhe të qytetarëve shqiptarë”. Ky ka qenë qëndrimi i ripërsëritur i ambasadori të BE-së në Tiran&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.981Z

Progresraporti i KE, Berisha: Do ta firmosja plotësisht

Kryesministri Berisha e cilësoi objektiv, Raportin që monitoron progresin e Shqipërisë që prej tetorit 2008 deri në tetor 2009. Një dokument që sikurse tha kryeministri do të shërbejë si një program pune për qeverinë. Kryeministri Berisha priti sot në një takim Kryetarin e Delegacio

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama