Rezultate te kerkimit per termin: +Projekt

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.392Z

Subashi shte deformuar projekt-akti

Komisionerja socialiste Dëshira Subashi ka deklaruar në mbledhjen e KQZ-së se ky institucion ka deformuar tërësisht projekt-aktin për zgjedhjet. “Ky projekt-akt është i vecantë dhe uroj që cilësia e projekt-akteve të rri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.866Z

REC, projekt për mjedisin

 Projekt për të përmirësuar kushtet mjedisore. Qendra Rajonale e Mjedisit (REC) synon rritjen e nivelit të ndërgjegjësimit për mjedisin në nivel vendor, përmes programit ku pjesëmarrëse do të jetë shoqëria civile. “Në kuadër të programit “Projekte Mjedisore me Nism

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.337Z

Hipotekat, projekt për dixhitalizimin

 Zyra e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme ka ndërmarrë një projekt, i cili synon që brenda tre vitesh veprimet mbi pronën të bëhen në mënyrë dixhitale. Shqipëria ka të regjistruara në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme afër 4 milionë pasuri të paluajtshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.922Z

SHBA - Projekt-buxheti 2014

Presidenti amerikan Barak Obama pritet të shpallë sot projekt-buxhetin për vitin 2014, një plan që nuk kënaq shumë anëtarë të të dyja partive.   Buxheti i presidentit përfshin shkurtime në programet qeveritare, sigurimet shoq&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.164Z

Senati kunder projekt-ligjit te armeve

Senati kunder projekt-ligjit te armeve E enjte 18 Prill 2013 0857 Senati kunder projekt-ligjit te armeveSenati amerikan hodhi poshte propozimin dypartiak per te zgjeruar kontrollet e biografise per personat qe duan te blejne arme zjarri megjithese anketat tregojne se pjesa me e madhe e amerikane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.595Z

Fier, projekt për jetesën në komunitet

Një marrëveshje trepalëshe do të testojë menaxhimin e banesave me qëllim zgjidhjen e problemeve sociale FIER- Politikat e reja të strehimit kanë sjellë nënshkrimin e marrëveshjes së parë në këto vite mes pushtetit vendor dhe atij qendror. Bëhet fjalë për një marrëveshje të n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.172Z

Bibliotekat në një projekt ndërkombëtar

Në mjediset e Universitetit Politeknik në Tiranë dje u prezantua projekti ndërkombëtar i zhvillimit të bibliotekave Cobiss.net, një projekt i cili synon të ndihmojë bibliotekat shqiptare në arritjen e standardeve evropiane. Ky projekt vjen në një kohë kur gjendja e bibliotekave në vend

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama