Rezultate te kerkimit per termin: +Projekt

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.732Z

Shqipëri-Greqi-Itali, grup pune për mbështetjen e TAP

Promovimi i ndërtimit të gazsjellësit Trans Adriatik Pipeline (TAP) ishte fokusi i takimit që u zhvillua në Romë mes përfaqësuesve të tre vendeve (Shqipëri-Greqi-Itali), ku pritet të kalojë ai. Zëvendësministrja e Jashtme shqiptare Edi Harxhi, zv.ministri i Tregtisë Eno Bozdo, zv.min

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.044Z

Akuzat e opozitës, Rama: Hajduti thotë kapeni hajdutin

Kryeministri Edi Rama i cilësoi si gënjeshtra akuzat e opozitës se mazhoranca ka kërcënuar dy deputetet për t`u dorëhequr. Shefi i qeverisë theksoi se opozita kërkon ta kalojë lumin e vjedhjeve pa u lagur duke u çjerrur dhe duke bërtitur kundër mazhorancës. ” Opozita është bër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.493Z

GruevskiAhmeti pa rezultat, koalicioni në krizë

SHKUP- Liderët e dy partive të koalicionit Nikolla Gruevski i VMRO-DPMNE dhe Ali Ahmeti i BDI nuk kanë arritur asnjë marrëveshje për tejkalimin e krizës qeveritare. Kryeministri Gruevski nuk është tërhequr nga pozicioni i tij për të miratuar projekt-ligjin për përkujdesje institucional

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Kampusi universitar, ende pezull. Studentët vuajnë mungesën e auditorëve

Konflikti Ndrtimi i kampusit t Universitetit t Tirans ka mbetur ende pezull. Kjo sht deklarata m e fundit e prfaqsuesve t ktij universiteti, t cilt thon se Ministria e Arsimit dhe Shkencs nuk ka marr ende pr shqyrtim projektin e paraqitur nga Universiteti i Tirans, ndrkoh q ai duhet t shqyrtohej sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.910Z

Spanja jep 210 mijë euro për të dënuarit, kush përfiton

Ambasadori i Spanjës nënshkroi dje me ministrin e Drejtësisë një projekt që mbante fondin 210 mijë euro. Gjithçka do të kalojë për të dënuarit që do të përfitojnë falë këtij projekti. Ky projekt përmbledh tre objektiva, realizimi i të cilave mund të transformojë sistemin e vua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.195Z

Tabaku: Edi Rama shfaqet si Robert Çamçakëzi në kantieret e PD

Partia Demokratike ka reaguar pas inspektimit të kryeministrit Edi Rama të punimeve tek Rruga e Elbasanit. Deputetja demokrate, Jorida Tabaku, në një dalje publike ka thënë se Kryeministri nuk ka asnjë projekt konkret, asnjë ofertë, por inspekton punët e nisura nga qeveria e mëparshme. Kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.189Z

Tabaku: Rama, si Robert Camcakëzi në kantieret e PD

TIRANE-Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku u shpreh sot se kryeministri Edi Rama nuk ka asnjë projekt konkret por vijon dhe inspekton punët e nisura nga qeveria e mëparshme. “Edi Rama shfaqet si Robert Camcakëzi në kantieret e Partisë Demokratike Pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama