Rezultate te kerkimit per termin: +Projekt

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.922Z

SHBA - Projekt-buxheti 2014

Presidenti amerikan Barak Obama pritet të shpallë sot projekt-buxhetin për vitin 2014, një plan që nuk kënaq shumë anëtarë të të dyja partive.   Buxheti i presidentit përfshin shkurtime në programet qeveritare, sigurimet shoq&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.164Z

Senati kunder projekt-ligjit te armeve

Senati kunder projekt-ligjit te armeve E enjte 18 Prill 2013 0857 Senati kunder projekt-ligjit te armeveSenati amerikan hodhi poshte propozimin dypartiak per te zgjeruar kontrollet e biografise per personat qe duan te blejne arme zjarri megjithese anketat tregojne se pjesa me e madhe e amerikane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.595Z

Fier, projekt për jetesën në komunitet

Një marrëveshje trepalëshe do të testojë menaxhimin e banesave me qëllim zgjidhjen e problemeve sociale FIER- Politikat e reja të strehimit kanë sjellë nënshkrimin e marrëveshjes së parë në këto vite mes pushtetit vendor dhe atij qendror. Bëhet fjalë për një marrëveshje të n�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.172Z

Bibliotekat në një projekt ndërkombëtar

Në mjediset e Universitetit Politeknik në Tiranë dje u prezantua projekti ndërkombëtar i zhvillimit të bibliotekave Cobiss.net, një projekt i cili synon të ndihmojë bibliotekat shqiptare në arritjen e standardeve evropiane. Ky projekt vjen në një kohë kur gjendja e bibliotekave në vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.872Z

Madonna me një projekt të ri

Madonna rikthehet të skandalizojë sërish, këtë herë në një video në të cilin vret një prej balerinëve të saj. Kjo është video që paralajmëron mbërritjen e afërt të një projekti të saj sekret, i lidhur me muzikën dhe një forme arti ende misterioz. Ndër ato pak detaje që njih

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.292Z

ARZH, projekt me romët

Agjencia Rajonale e Zhvillimit në Tiranë po zbaton në qytetin e Elbasanit dhe Durrësit projektin "Veprime ndërkombëtare kundër trafikimit të fëmijëve"(TACT) për përkrahjen e komunitetit rom. Drejtori i Agjencisë Rajonale të Zhvillimit në Tiranë, Ilir Rëmbeci, tha dje median se ky pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.156Z

Qeveria miraton projekt buxhetin 2012

E premte 04 Nentor 2011 2220 SALI BERISHANe nje mbledhje jashte radhe qeveria ka miratuar projekt buxhetin e vitit 2012 qe sipas kryeministrit Berisha eshte edhe me i madhi ne historine e vendit. Shefi i mazhorances tha se drafti garanton stabilitetin makroekonomik. Per te shuar zerat kritike qe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama