Rezultate te kerkimit per termin: +Projekt

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.595Z

Fier, projekt për jetesën në komunitet

Një marrëveshje trepalëshe do të testojë menaxhimin e banesave me qëllim zgjidhjen e problemeve sociale FIER- Politikat e reja të strehimit kanë sjellë nënshkrimin e marrëveshjes së parë në këto vite mes pushtetit vendor dhe atij qendror. Bëhet fjalë për një marrëveshje të n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.172Z

Bibliotekat në një projekt ndërkombëtar

Në mjediset e Universitetit Politeknik në Tiranë dje u prezantua projekti ndërkombëtar i zhvillimit të bibliotekave Cobiss.net, një projekt i cili synon të ndihmojë bibliotekat shqiptare në arritjen e standardeve evropiane. Ky projekt vjen në një kohë kur gjendja e bibliotekave në vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.872Z

Madonna me një projekt të ri

Madonna rikthehet të skandalizojë sërish, këtë herë në një video në të cilin vret një prej balerinëve të saj. Kjo është video që paralajmëron mbërritjen e afërt të një projekti të saj sekret, i lidhur me muzikën dhe një forme arti ende misterioz. Ndër ato pak detaje që njih

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.292Z

ARZH, projekt me romët

Agjencia Rajonale e Zhvillimit në Tiranë po zbaton në qytetin e Elbasanit dhe Durrësit projektin "Veprime ndërkombëtare kundër trafikimit të fëmijëve"(TACT) për përkrahjen e komunitetit rom. Drejtori i Agjencisë Rajonale të Zhvillimit në Tiranë, Ilir Rëmbeci, tha dje median se ky pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.156Z

Qeveria miraton projekt buxhetin 2012

E premte 04 Nentor 2011 2220 SALI BERISHANe nje mbledhje jashte radhe qeveria ka miratuar projekt buxhetin e vitit 2012 qe sipas kryeministrit Berisha eshte edhe me i madhi ne historine e vendit. Shefi i mazhorances tha se drafti garanton stabilitetin makroekonomik. Per te shuar zerat kritike qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.525Z

Senati diskuton projekt-ligjin për Iranin

Këtë javë mund të vendoset mbi fatin e një projekt-ligji dy partiak i cili do t'i jepte të drejtën Kongresin amerikan të rishikonte dhe të votonte për çdo marrëveshje të mundshme me Iranin mbi programin e tij bërthamor. Vëmendja tani është kthyer tek Senati, i cili mund ta votojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.052Z

Projekt, park biznesi në aeroport

 Kryeministri Berisha priti dje në takim përfaqësues të një konsorciumi kompanish, kompani gjermane, amerikane dhe shqiptare. sipas njoftimit për shtyp përfaqësuesit e këtij konsorciumi, të kryesuar nga kompania gjermane Lindner, kompani lider në tregun evropian të pasurive të palu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama