Rezultate te kerkimit per termin: +Projekt

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.292Z

ARZH, projekt me romët

Agjencia Rajonale e Zhvillimit në Tiranë po zbaton në qytetin e Elbasanit dhe Durrësit projektin "Veprime ndërkombëtare kundër trafikimit të fëmijëve"(TACT) për përkrahjen e komunitetit rom. Drejtori i Agjencisë Rajonale të Zhvillimit në Tiranë, Ilir Rëmbeci, tha dje median se ky pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.156Z

Qeveria miraton projekt buxhetin 2012

E premte 04 Nentor 2011 2220 SALI BERISHANe nje mbledhje jashte radhe qeveria ka miratuar projekt buxhetin e vitit 2012 qe sipas kryeministrit Berisha eshte edhe me i madhi ne historine e vendit. Shefi i mazhorances tha se drafti garanton stabilitetin makroekonomik. Per te shuar zerat kritike qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.525Z

Senati diskuton projekt-ligjin për Iranin

Këtë javë mund të vendoset mbi fatin e një projekt-ligji dy partiak i cili do t'i jepte të drejtën Kongresin amerikan të rishikonte dhe të votonte për çdo marrëveshje të mundshme me Iranin mbi programin e tij bërthamor. Vëmendja tani është kthyer tek Senati, i cili mund ta votojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.052Z

Projekt, park biznesi në aeroport

 Kryeministri Berisha priti dje në takim përfaqësues të një konsorciumi kompanish, kompani gjermane, amerikane dhe shqiptare. sipas njoftimit për shtyp përfaqësuesit e këtij konsorciumi, të kryesuar nga kompania gjermane Lindner, kompani lider në tregun evropian të pasurive të palu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.292Z

Shqiperi Parlamenti debaton projekt-buxhetin e ri

Parlamenti shqiptar nisi sot diskutimin e projekt-buxhetit te shtetit per vitin 2011 ne valen e kritikave te opozites per mungese transparence ne investime dhe ne borxhe si edhe me ambicjet e reja te qeverise per ndertime veprash te medha publike. Opozita socialiste e kritikoi projekt-buxhetin per l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.825Z

Radika, Saraçini: Ende nuk ka projekt konkret

Ministri maqedonas i Ekonomisë mohon që në tavolinën e qeverisë të ketë një projekt të tillë Ministri i Ekonomisë së Maqedonisë, Valon Saraçini, gjatë një interviste për Zërin e Amerikës, u shpreh dje, se nuk ka projekt fizibiliteti për HEC-in e fushës së Lukovës. Ai tha se qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.568Z

Fier, projekt për mullinj me erë

Pak dit pas deklarats s Kryeministrit t vendit, Sali Berisha, lidhur me interesin e Italis pr investime n energji, n Qarkun e Fierit, sht shfaqur nj projekt ambicioz me objekt prodhimin e energjis. Bhet fjal pr firmn “Reuint”, me qendr n Firence t Italis, e cila mendon t ndrt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama