Rezultate te kerkimit per termin: +Prokuror

Total: 8554
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.495Z

Prokurorët ndërmjet mbrojtjes dhe privilegjeve

Për shkak të kërcënimeve dhe punës me rrezikshmëri të lartë që bëjnë disa prokurorë, mbrojtja e afërt është mëse e nevojshme, thonë zyrtarët në Prokurorinë Speciale të Kosovës. Reshat Millak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:48.847Z

Kosova nuk ka prokuror të specializuar për terrorizëm

Në mesin e 300 gjykatësve dhe 150 prokurorëve, asnjëri prej tyre nuk është i specializuar për fushën e terrorizmit. "Prokuroria Speciale nuk ka prokuror të specializuar për fushën e terrorizmit dhe as ne si prokurori nuk kemi departament të veçantë. Tash po paraqitet nevoja për depart

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.056Z

Caktohen prokurorët për Naser Kelmendin

(E plotësuar) Suad Kuraja prokuror në Prokurorinë Speciale të Kosovës dhe një prokuror i EULEX-it do të merren me hetimet kundër Naser Kelmendit. Burimet e Indeksonline brenda Prokurorisë, kanë treguar se përzgjedhja e prokurorëve p&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:55.043Z

17 Prokurorët e rinj betohen te Presidentja

Shtatëmbëdhjetë prokurorë të rinj e kanë dhënë betimin sot para Presidentes së Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, në një ceremoni të organizuar në kabinetin e Presidentes. Emërimi i këtyre prokurorëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.552Z

Lazarati/ Braçe: Ku je prokuror, mos e ço dëm operacionin policor

Ku je Prokuror. Është goditur organizata më e madhe kriminale në Shqipëri dhe policia thotë nuk ka prokuror me ta në Lazarat!!!!. Janë kryer një mal me vepra kriminale nga Organizata më e madhe kriminale në Shqipëri dhe policia thotë që nuk ka prokurorrë në vendngjarje. Kështu ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.948Z

Presidentja Jahjaga emëroi 22 prokurorë

Presidentja Jahjaga emëroi 22 prokurorë të Prokurorive Komunale dhe të Qarkut të cilët dhanë betimin sot në një ceremoni të organizuar në kabinetin e Presidentes, ku ishte i pranishëm edhe kryeprokurori i Shtetit, Ismet Kabashi. Emëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.385Z

Paradite gjyqtarë e prokurorë, pasdite profesorë

Këshilli Gjyqësor dhe ai Prokurorial mbeten favorizuesit më të mëdhenj të korrupsionit dhe padrejtësisë në gjykata e prokurori. Janë vetë këto institucione, të cilat duke u thirrur në një legjislacion me plot hile e të p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama