Rezultate te kerkimit per termin: +Prokuror

Total: 8554
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.282Z

Ina Rama karikaturë e Antonio di Pietros, Bamir Topi karikaturë e Berishës president, dhe rimarrja e projektit të Ramiz Alisë për politikën shqiptare me vetëm një parti të madhe

Nga Kastriot Myftaraj Ina Rama ka në Shqipëri shumë më tepër pushtet se ç kishte Antonio Di Pietro në Itali, derisa Di Pietro ishte vetëm një prokuror në Milano (sostituto procuratore, pra vartës i kryeprokurorit të Milanos), ndërsa Ina Rama është Prokurore e Përgjithshme e Shqipëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.351Z

Zamir Shtylla: Sekretet e Lul Bashës,Fazlliçit dhe Gërdecit

Zamir Shtylla vendos të thyejë heshtjen dhe të rrëfejë përse “braktisi” Prokurorinë e Përgjithshme atëherë, kur në duart e tij ndodhej ajo që mund të konsiderohet pa frikë si dosja e shekullit. I ulur në zyrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.828Z

Luftimi i korrupsionit zvogëlon luftën kundër krimit të organizuar

Kryeprokurori i Apelit në një intervistë për Indeksonline thotë se gjatë vitit 2014 prokurorët do të edukohen në trajnime vendore dhe ndërkombëtare për të rritur profesionalizmin dhe për të ndërtuar një organ të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.399Z

Kosova nuk është imune ndaj terrorizmit

Gjatë dy vjetëve të fundit, Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka trajtuar 28 raste, kallëzime penale, ndaj personave të dyshuar për vepra penale të terrorizmit. Zyrtarët e kësaj prokurorie thonë se ajo nuk ka departament t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.559Z

Presidenti Topi dekreton emërim prokurori, datë 28.01.2008.

D E K R E T PËR EMËRIM PROKURORI Në mbështetje të nenit 149, pika 3 të Kushtetutës, si dhe të nenit 21 të ligjit nr.8737, datë 12.02.2001 “Për organizimin dhe funksionimin e Prokurorisë në Republikën e Shqipërisë”, me propozim të Prokurorit të Përgjithshëm, D E K R E T O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.367Z

Kosovë, EULEX-i arreston 4 serbë të dyshuar për krime lufte

Kosovë, 23 shtator NOA Katër serbë janë arrestuar sot pasi akuzohen të jenë përfshirë në krime lufte. Arrestimet u konfirmuan nga zyrtarë të Misionit të Bashkimit Evropian për policinë dhe drejtësinë në Kosovë. Në një operacion të zhvilluar sot në mëngjes në zonën e Gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.051Z

Elvis Kelmendi dënohet me 4 vjet burg

Elvis Kelmendi, djali i Naser Kelmendit, i cili është ndjekur penalisht nga një ekip i përzier i prokurorëve të EULEX-it dhe atyre vendor, sot u shpall fajtor dhe u dënua me katër vjet burgim. Kelmendi u akuzua fillimisht nga prokuroria për tentim vrasje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama