Rezultate te kerkimit per termin: +Prokuror

Total: 8554
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.828Z

Luftimi i korrupsionit zvogëlon luftën kundër krimit të organizuar

Kryeprokurori i Apelit në një intervistë për Indeksonline thotë se gjatë vitit 2014 prokurorët do të edukohen në trajnime vendore dhe ndërkombëtare për të rritur profesionalizmin dhe për të ndërtuar një organ të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.399Z

Kosova nuk është imune ndaj terrorizmit

Gjatë dy vjetëve të fundit, Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka trajtuar 28 raste, kallëzime penale, ndaj personave të dyshuar për vepra penale të terrorizmit. Zyrtarët e kësaj prokurorie thonë se ajo nuk ka departament t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.559Z

Presidenti Topi dekreton emërim prokurori, datë 28.01.2008.

D E K R E T PËR EMËRIM PROKURORI Në mbështetje të nenit 149, pika 3 të Kushtetutës, si dhe të nenit 21 të ligjit nr.8737, datë 12.02.2001 “Për organizimin dhe funksionimin e Prokurorisë në Republikën e Shqipërisë”, me propozim të Prokurorit të Përgjithshëm, D E K R E T O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.367Z

Kosovë, EULEX-i arreston 4 serbë të dyshuar për krime lufte

Kosovë, 23 shtator NOA Katër serbë janë arrestuar sot pasi akuzohen të jenë përfshirë në krime lufte. Arrestimet u konfirmuan nga zyrtarë të Misionit të Bashkimit Evropian për policinë dhe drejtësinë në Kosovë. Në një operacion të zhvilluar sot në mëngjes në zonën e Gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.051Z

Elvis Kelmendi dënohet me 4 vjet burg

Elvis Kelmendi, djali i Naser Kelmendit, i cili është ndjekur penalisht nga një ekip i përzier i prokurorëve të EULEX-it dhe atyre vendor, sot u shpall fajtor dhe u dënua me katër vjet burgim. Kelmendi u akuzua fillimisht nga prokuroria për tentim vrasje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.804Z

Llalla-prokuroreve Prioritet hetimit te vrasjeve te gjakmarrjes

Çdo prokuror do te vleresohet se sa rezultat jep ne hetimin e vrasjeve per gjakmarrjeve. Me kete daklarate te bere nga Shkodra, kryeprokurori Adriatik Llalla do te tregoje se prioritet i organit te akuzes eshte edhe gjakmarrja. Llalla ishte i pranishem ne nje tryeze me teme “Gjakmarrja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.345Z

Rihapen hetimet ndaj themeluesit të WikiLeaks për përdhunim

Stokolm, 1 shtator, NOA - Një prokuror i Suedisë i ka rihapur hetimet për dhunim kundër themeluesit të WikiLeaks, Julian Asange. Rasti u hodh poshtë javën e kaluar nga kryeprokurorja Eva Fine në Stokolm, e cila e hodhi poshtë kërkesën e një prokurori, duke thënë se nuk ka arsye

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama