Rezultate te kerkimit per termin: +Prokuror

Total: 8554
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.559Z

Presidenti Topi dekreton emërim prokurori, datë 28.01.2008.

D E K R E T PËR EMËRIM PROKURORI Në mbështetje të nenit 149, pika 3 të Kushtetutës, si dhe të nenit 21 të ligjit nr.8737, datë 12.02.2001 “Për organizimin dhe funksionimin e Prokurorisë në Republikën e Shqipërisë”, me propozim të Prokurorit të Përgjithshëm, D E K R E T O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.367Z

Kosovë, EULEX-i arreston 4 serbë të dyshuar për krime lufte

Kosovë, 23 shtator NOA Katër serbë janë arrestuar sot pasi akuzohen të jenë përfshirë në krime lufte. Arrestimet u konfirmuan nga zyrtarë të Misionit të Bashkimit Evropian për policinë dhe drejtësinë në Kosovë. Në një operacion të zhvilluar sot në mëngjes në zonën e Gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.051Z

Elvis Kelmendi dënohet me 4 vjet burg

Elvis Kelmendi, djali i Naser Kelmendit, i cili është ndjekur penalisht nga një ekip i përzier i prokurorëve të EULEX-it dhe atyre vendor, sot u shpall fajtor dhe u dënua me katër vjet burgim. Kelmendi u akuzua fillimisht nga prokuroria për tentim vrasje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.804Z

Llalla-prokuroreve Prioritet hetimit te vrasjeve te gjakmarrjes

Çdo prokuror do te vleresohet se sa rezultat jep ne hetimin e vrasjeve per gjakmarrjeve. Me kete daklarate te bere nga Shkodra, kryeprokurori Adriatik Llalla do te tregoje se prioritet i organit te akuzes eshte edhe gjakmarrja. Llalla ishte i pranishem ne nje tryeze me teme “Gjakmarrja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.345Z

Rihapen hetimet ndaj themeluesit të WikiLeaks për përdhunim

Stokolm, 1 shtator, NOA - Një prokuror i Suedisë i ka rihapur hetimet për dhunim kundër themeluesit të WikiLeaks, Julian Asange. Rasti u hodh poshtë javën e kaluar nga kryeprokurorja Eva Fine në Stokolm, e cila e hodhi poshtë kërkesën e një prokurori, duke thënë se nuk ka arsye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.112Z

EULEX-i thotë se nuk po heton autostradën, Sadriu thotë të kundërtën

Prokurorët e EULEX-it nuk e kanë në dorë kontratën e autostradës “Ibrahim Rugova”, thotë ky mision. Por, Ali Sadriu, kryetar i Komisionit për mbikëqyrjen e financave, i cili e deklaroi një gjë të tillë, vazhdon të mbr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.169Z

Adriatik Llalla urdhëron kontrollin e prokurorive në rrethe

10-01-2013 / Gazeta 55 Kryeprokurori: Angazhim në luftën antikorrupsionProkuroria e Përgjithshme, pas urdhrit të kryeprokurorit, Adriatik Llalla ka nisur kontrollin në disa Prokurori të Rretheve.Ky kontroll synon verifikimin e realizimit me transparencë t&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama