Rezultate te kerkimit per termin: +Prokuror

Total: 8554
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.804Z

Llalla-prokuroreve Prioritet hetimit te vrasjeve te gjakmarrjes

Çdo prokuror do te vleresohet se sa rezultat jep ne hetimin e vrasjeve per gjakmarrjeve. Me kete daklarate te bere nga Shkodra, kryeprokurori Adriatik Llalla do te tregoje se prioritet i organit te akuzes eshte edhe gjakmarrja. Llalla ishte i pranishem ne nje tryeze me teme “Gjakmarrja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.345Z

Rihapen hetimet ndaj themeluesit të WikiLeaks për përdhunim

Stokolm, 1 shtator, NOA - Një prokuror i Suedisë i ka rihapur hetimet për dhunim kundër themeluesit të WikiLeaks, Julian Asange. Rasti u hodh poshtë javën e kaluar nga kryeprokurorja Eva Fine në Stokolm, e cila e hodhi poshtë kërkesën e një prokurori, duke thënë se nuk ka arsye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.112Z

EULEX-i thotë se nuk po heton autostradën, Sadriu thotë të kundërtën

Prokurorët e EULEX-it nuk e kanë në dorë kontratën e autostradës “Ibrahim Rugova”, thotë ky mision. Por, Ali Sadriu, kryetar i Komisionit për mbikëqyrjen e financave, i cili e deklaroi një gjë të tillë, vazhdon të mbr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.169Z

Adriatik Llalla urdhëron kontrollin e prokurorive në rrethe

10-01-2013 / Gazeta 55 Kryeprokurori: Angazhim në luftën antikorrupsionProkuroria e Përgjithshme, pas urdhrit të kryeprokurorit, Adriatik Llalla ka nisur kontrollin në disa Prokurori të Rretheve.Ky kontroll synon verifikimin e realizimit me transparencë t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.145Z

"Komisioni i ligjeve" seancë dëgjimore

Sot paradite, Komisioni i Ligjeve do të zhvillojë seancë dëgjimore me kandidatin e fundit për anëtar të Gjykatës së Lartë, prokurorin Vexhi Muçmata. I përzgjedhuri i Presidentit Bamir Topi do të përballet sot me pyetjet e deputetëve të komisionit, ashtu si dy kandidatët e parë ,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.488Z

"Një apel për prokurorët që do merren me çështjen e Gërdecit"

  Si nuk doli një prokuror të bëhet burrë e t'i arrestojë të gjithë, nga Mediu deri te Berisha. Bëjeni mor djema të Prokurorisë sepse Ligji ua jep gjithë të drejtat për këtë. Bëjeni se nuk kanë çfarë t'ju bëjnë, edhe në rast se ju kërcënojnë këta legenë që lua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.356Z

33 vjet burgim për vrasjet te Ura e Lepencit

Nga Express më 07 shkurt 2011 në ora 19:47 Gjykata e Qarkut në Prishtinë ka shpallur fajtorë për vrasje të akuzuarit Besnik Hasani dhe Shpend Qerimi. Më 27-28 shtator 2007, tek Ura e Lepencit afër fshatit Soponicë, ata i kishin zënë pritën një automjeti me pesë udhëtarë dhe kan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama