Rezultate te kerkimit per termin: +Prokuror

Total: 8554
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.948Z

Presidentja Jahjaga emëroi 22 prokurorë

Presidentja Jahjaga emëroi 22 prokurorë të Prokurorive Komunale dhe të Qarkut të cilët dhanë betimin sot në një ceremoni të organizuar në kabinetin e Presidentes, ku ishte i pranishëm edhe kryeprokurori i Shtetit, Ismet Kabashi. Emëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.385Z

Paradite gjyqtarë e prokurorë, pasdite profesorë

Këshilli Gjyqësor dhe ai Prokurorial mbeten favorizuesit më të mëdhenj të korrupsionit dhe padrejtësisë në gjykata e prokurori. Janë vetë këto institucione, të cilat duke u thirrur në një legjislacion me plot hile e të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.449Z

Po hetohen mbi 60 gjyqtarë dhe prokurorë

Mbi 60 raste janë duke u hetuar ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve për shkelje të ndryshme disiplinore. Prishtina prin me numrin e ankesave ndaj prokurorëve dhe gjyqtarëve, kurse numri i më i madh i tyre janë për Gjykatën dhe Prokurorinë Theme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.523Z

Hoxha: Korrupsioni nuk luftohet pa prokurorë

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren,Sylë Hoxha, ankohet se nuk ka staf të mjaftueshëm për të luftuar korrupsionin. Ai tregon se numri i prokurorëve dhe bashkëpunëtorëve profesional në institucionin që drejton, ësht&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.664Z

SHBA: Erik Holder konfirmohet si Prokuror i Përgjithshëm

Senati amerikan konfirmoi personin e emëruar nga Presidenti Barak Obama si Prokuror të Përgjithshëm.Zoti Eric Holder u konfirmua të hënën mbrëma me 75 vota pro dhe 21 kundër. Ai është afrikano-amerikani i parë që emërohet Prokuror i Përgjithshëm, zyrtari më i lartë për zbatimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.454Z

Rakipi Video fat per cdo prokuror

Ish-prokurori i përgjithshëm Arben Rakipi deklaron se, vërtetësinë e kasetes filmike ku shfaqet zëvendëskryeministri Ilir Meta dhe ish-ministri Prifti do ta përcaktojë gjykata. Por, në një intervistë për Top Channel, ai e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.538Z

Lirimi i Fullanit Rama Sjam prokuror e gjykates

e Merkure 17 Shtator 20141057 am p classwp-caption-text Kryeminsitri RamabrbrKryeministri Rama tha dje se nuk eshte as prokuror dhe as gjyqtar ne lidhje me masen e arrestit ndaj Guvernatorit Fullani Ne nje perpjekje per tiu pergjigjur reagimeve te shumta qe ka marre ne profilin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama