Rezultate te kerkimit per termin: +Prokuror

Total: 8554
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.974Z

Topi shkarkon një prokuror të Beratit

Një prokuror është shkaktuar sot nga detyra për shkelje gjatë kryerjes së detyrës. Vendimi është marrë nga presidenti i Republikës, Bamir Topi, me propozim të prokurores së Përgjithshme, Ina Rama. Bëhet fjalë për prokurorin Dritan Gripshi, i cili shërbente në zyrën e hetimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.556Z

Topi dekreton Xholin prokuror në Apelin e Tiranës

Presidenti Bamir Topi dekretoi dje z. Genti Xholi me detyr prokuror n Prokurorin e Rrethit Gjyqsor Tiran dhe q pas firms s djeshme t kreut t shtetit, ai emrohet prokuror n Prokurorin e Apelit Tiran. Po dje, Presidenti Bamir Topi firmosi pr z. Besnik Cani, me detyr prokuror n Prok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.366Z

Fier, arrestohet një prokuror për Korrupsion pasiv

Policia e Fierit ka arrestuar një prokuror të këtij rrethi me akuzën për Korrupsion pasiv. Sipas burimeve nga Gjykata e Krimeve të Rënda, në pranga ka rënë prokurori Petrit Vukaj, i cili është ndaluar nga Task-Forca në  Tiranë. Përmes një njoftimi pë shtyp, Vukaj ka marrë përsip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.222Z

Vëllai i ministrit të Brendshëm, dekretohet për prokuror në Durrës

TIRANE – Sokol Nishani, vëllai i Mmstrit të Brendshëm Bujar Nishani, emërohet prokuror në Prokurorinë e Durrësit. Oficer i Policisë Gjyqësore të qytetit bregdetar është dekretuar dje në detyrën e prokurorit në Prokurorinë e Durrësit. Dekreti është firmosur nga Presidenti Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:14.399Z

Zamir Shtylla komandohet prokuror i thjeshtë në Elbasan

Tiranë - Ish-prokurori i çështjes “Gërdeci”, Zamir Shtylla, u komandua dje si prokuror në Prokurorinë e Elbasanit. Vendimi për Shtyllën u mor dje nga prokurorja e Përgjithshme, Ina Rama. Kryeprokurorja i komunikoi personalisht vendimin Shtyllës në zyrën e saj. Zamir Shtylla është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.495Z

Prokurorët ndërmjet mbrojtjes dhe privilegjeve

Për shkak të kërcënimeve dhe punës me rrezikshmëri të lartë që bëjnë disa prokurorë, mbrojtja e afërt është mëse e nevojshme, thonë zyrtarët në Prokurorinë Speciale të Kosovës. Reshat Millak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:48.847Z

Kosova nuk ka prokuror të specializuar për terrorizëm

Në mesin e 300 gjykatësve dhe 150 prokurorëve, asnjëri prej tyre nuk është i specializuar për fushën e terrorizmit. "Prokuroria Speciale nuk ka prokuror të specializuar për fushën e terrorizmit dhe as ne si prokurori nuk kemi departament të veçantë. Tash po paraqitet nevoja për depart

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama