Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurori

Meta: total 1000 / total_found 30750 / time 0.013 / keyword[0] prokurori / docs[0] 30750 / hits[0] 48613 /
Rama për median italiane: Nuk ka kaos! Opozita ka frikë nga drejtësia
  • 2019-02-24

Rama për median italiane: Nuk ka kaos! Opozita ka frikë nga drejtësia

Për Kryeministrin Edi Rama në Shqipëri nuk ka kaos, por se është opozita ajo që po i fryn zjarrit. Duke folur në një intervistë për të përditshmen italiane IlFatto Quotidiano, Rama thotë se, lënia e mandateve të deputetëve bëhet për të bllokuar reformën në drejtësi. Zoti Rama,

Safet Gjici në përgjime për blerje votash
  • 2019-02-23

Safet Gjici në përgjime për blerje votash

I ftuar në emisionin Kjo Javë me Nisida Tufën në News24, nënkryetari i PD, Edi Paloka tha se Presidenti i skuadrës së Kukësit, Safet Gjici ka dalë në përgjimet e ndërkombëtarëve duke blerë vota në Kukës në favor të PS. Paloka u shpreh se janë 400 CD me përgjime të reja nga do

Theri gruan, Prokuroria kërkon dënim maksimal për shqiptarin
  • 2019-02-22

Theri gruan, Prokuroria kërkon dënim maksimal për shqiptarin

Theri gruan e tij në Piacenza, Prokuroria e italiane kërkoi 30 vjet burg për 57-vjeçarin shqiptar. Seanca përfundimtare u zhvillua një ditë më parë dhe ndaj shqiptarit është aplikuar gjykimi i shkurtuar, i cili përfiton uljen me 1/3 e dënimit.  Në fakt, pa procesin e “shkurtuar&

No Pic available
  • 2019-02-22

Mbyllet gara, zbulohet numri i kandidatëve për SPAK-un

Në Shqipëri, shtyrja me dy javë e afatit për paraqitjen e aplikimeve për anëtarët e Prokurorisë speciale antikorrupsion, e njohur ndryshe si SPAK, duket se ka rezultuar e suksesshme. Janë 12 kandidatë që ju shtuan 15 të tjerëve që ishin ofruar përgjatë thirrjes së parë, duke e çua

Gazetari Bolino: PS dhe LIBRA-s i janë vjedhur vota në 2017-ën
  • 2019-02-22

Gazetari Bolino: PS dhe LIBRA-s i janë vjedhur vota në 2017-ën

Gazetari Karo Bolino, i ftuar në emisionin Të Paekspozuarit, ka denoncuar disa raste sipas tij të vjedhjes së votave që i janë bërë Partisë Socialiste dhe Partisë LIBRA. Në një debat televiziv me deputetin e PD-së, Enkelejd Alibeaj, Bolino tha se në zgjedhjet parlamentare të vitit 201

Kryetari i KLP-së zbulon kur do zgjidhet Prokurori i Përgjithshëm
  • 2019-02-21

Kryetari i KLP-së zbulon kur do zgjidhet Prokurori i Përgjithshëm

Ditën e sotme u mbyll një proceset më të rëndësishme të reformës në drejtësi, që do ti hapë rrugë ngritjes së Prokurorisë Speciale Anti-Korrupsion (SPAK). Në KLP u dorëzuan 27 kandidatura për garën e FBI-së shqiptare, mes tyre emra të rëndësishëm si Donika Prela dhe Elisabeta

Disa shtete, plane të padisin presidentin Trump
  • 2019-02-19

Disa shtete, plane të padisin presidentin Trump

Shtëpia e Bardhë i doli në mbrojtje njoftimit të Presidentit Donald Trump për shpalljen e emergjencës kombëtare në kufirin amerikan me Meksikën. Si pasojë, disa shtete amerikane po përgatiten të ngrenë padi ligjore dhe demokratët e Kongresit të votojnë kundër miratimit të saj. R