Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurori

Meta: total 1000 / total_found 30750 / time 0.014 / keyword[0] prokurori / docs[0] 30750 / hits[0] 48613 /
Deputetja e LSI-së, fjalor fyes ndaj ministres: Llaxore vulgu, dil se të erdhi burgu
  • 2019-02-19

Deputetja e LSI-së, fjalor fyes ndaj ministres: Llaxore vulgu, dil se të erdhi burgu

Deputetja e LSI-së, Silva Caka, ka akuzuar ministren Elisa Spiropali për vjedhje. Nëpërmjet një postimi në Facebook, duke ju referuar një shkrimi, ku thuhet se Bashkëshorti i Spiropalit ia dha tenderët vëllait të ministres. Me bekimin politik të saj, 3 këmbët e perustisë Spiropali-Tot

Mori 2 mln euro duke mashtruar 11 biznesmenë, stomatologia e njohur rrezikon 15 vite burg
  • 2019-02-19

Mori 2 mln euro duke mashtruar 11 biznesmenë, stomatologia e njohur rrezikon 15 vite burg

Prokuroria në Gjykatën e shkallës së parë në Durrës dha sot pretencën për stomatologen Olesia Duka, e cila u bë e famshme pas zbulimit të skandalit me mashtrimin e biznesmenëce. Ajo akuzohet se ka mashtruar 11 biznesmenë, duke përfituar shifra të mëdha parash. Prokurori i çështjes,

PARADOKSI I NJË MBROJTJEJE TË PAAUTORIZUAR.!
  • 2019-02-18

PARADOKSI I NJË MBROJTJEJE TË PAAUTORIZUAR.!

Dritan Dajti Nga Ilir ÇUMANI Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda, i kishte dhënë Dritan Dajtit dënimin me burgim të përjetshëm. Në të njëjtën kohë, ajo kishte pranuar edhe kërkesën e tij për gjykim të shkurtuar, duke i dhënë shansin për të kryer vetëm 25 vjet burg për vrasj

Të zhdukurit e Vlorës, media belge: Trupat mund të jenë tretur në banjë acidike
  • 2019-02-18

Të zhdukurit e Vlorës, media belge: Trupat mund të jenë tretur në banjë acidike

Nga Vincent Triest, Bart Aerts Prokuroria në Shqipëri thotë se të paktën 23 anëtarë të bandës janë zhdukur në rrethana shumë të dyshimta në tre vitet e fundit. Një nga një, ata kanë një lidhje me bandat e drogës që janë aktive në Antwerp. Në fillim të kësaj jave, autoritetet

Prokurori anti-mafie: Shqiptarët, të ashpër dhe aleatë me Ndrangheta-n
  • 2019-02-17

Prokurori anti-mafie: Shqiptarët, të ashpër dhe aleatë me Ndrangheta-n

Grupe kriminale shqiptare, të kthyera tashmë në një mafie të mirëfilltë në Itali, sa po vijnë e po fitojnë gjithnjë e më shumë terren ndaj rrjeteve të tjera me origjinë të huaj. Shumë zyrtare italianë, kanë dhënë prej kohësh alarmin se shqiptarët tashmë nuk janë më të fund

No Pic available
  • 2019-02-15

Vrau gruan prej xhelozisë, Gjykata lë në burg gardistin

  Ka nisur seanca gjyqësore për gardistin Alekt Arapin, i cili tre ditë më parë vrau gruan e tij me armën e shërbimit. Prokurori i Besnik Muçi ka kërkuar që seanca gjyqësore të zhvillohet me dyer të mbyllura. Si ndodhi ngjarja Mëngjesin e 12 janarit, në lagjen Allias të Tiranës

Duart e mafies italiane në bastet online, aktiviteti shtrihej edhe në Shqipëri
  • 2019-02-15

Duart e mafies italiane në bastet online, aktiviteti shtrihej edhe në Shqipëri

Bashkëpunëtori  i drejtësisë Fabio Lanzafame ka treguar me detaje se si vepronte mafia e lojërave të fatit dhe basteve online. Aktivitet kriminal ishte shtrirë edhe në Shqipëri. Në nëntor të 2018, Anti-Mafia e Catanias arrestoi 61 persona në kuadër të operacionit  “Galaxy̶