Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurori

Meta: total 1000 / total_found 30750 / time 0.013 / keyword[0] prokurori / docs[0] 30750 / hits[0] 48613 /
Koreja e Veriut, misteret dhe komplotet në ambasadat e Kim Jongut
  • 2019-03-19

Koreja e Veriut, misteret dhe komplotet në ambasadat e Kim Jongut

Malajzianët refuzojnë të lirojnë Doan Thi Huong, krimineli i dytë vietnamez i krimit Kim Jong-nam. Të gjitha fazat e komplotit Nuk ka vetëm fotografi satelitore të lëvizjeve në zonat e raketave të Koresë së Veriut për të alarmuar inteligjencën perëndimore. Një enigmë tjetër përf

Putin, ligj për  kufizimet e internetit në Rusi
  • 2019-03-19

Putin, ligj për kufizimet e internetit në Rusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, nënshkroi legjislacionin që u mundëson autoriteteve ruse të bllokojnë faqet e internetit dhe të miratojnë dënime për “lajme të rreme” dhe materiale që i konsiderojnë fyese për shtetin apo publikun. Dy ligjet, që, sipas kritikëve, janë

No Pic available
  • 2019-03-18

Përzgjedhja e prokurorëve të SPAK, nën monitorimin e SHBA-BE

Top Channel siguroi draftin, në bazë të të cilit anëtarët e Këshillit të Lartë të Prokurorisë mendojnë të pikëzojnë dhe vlerësojnë 27 kandidatët për Prokurorinë kundër Krimit të organizuar dhe Korrupsionit, thënë ndryshë SPAK. Në këtë projekt-rregullore diskutohet gjithas

No Pic available
  • 2019-03-16

Tmerr në Meksikë, gjenden në kanalet e ujërave të zeza 19 trupa (FOTO)

Autoritetet meksikane kanë zbuluar mbetjet mortore të 19 njerëzve në një kanal të ujërave të zeza. Forcat e policisë mbetën të shokuar kur gjeten trupat e futur në qese të zeza plastike, që ishin hedhur në Ixtlahuacán de los Membrillos, një qytet në lindje të Guadalajara. Prokuror

Vrau gruan për bukën, babai i kërkon falje fëmijëve!
  • 2019-03-14

Vrau gruan për bukën, babai i kërkon falje fëmijëve!

U kërkoj ndjesë fëmijëve të mi për këtë që kam bërë, por nuk dua ta kujtoj këtë ngjarje, ishin këto fjalët e vetme të Sami Metushit, i cili po gjykohet për vrasjen e bashkëshortes së tij, Sose Metushi, në nëntor të 2017-ës në Kavajë. Gjatë seancës së djeshme, Prokuroria p

Kryeprokurori/ Arta Marku do garojë për mandat 7-vjeçar, zbulohen disa rivalë
  • 2019-03-14

Kryeprokurori/ Arta Marku do garojë për mandat 7-vjeçar, zbulohen disa rivalë

Kanë kaluar gati dy vite nga seanca e Kuvendit, ku Arta Marku u zgjodh si kryeprokurore e përkohshme në mes të tymueseve dhe flakadanëve, për të zëvendësuar Adriatik Llallën, të cilit i përfundoi mandati. Pas ngritjes dhe konstituivit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, duket se

Policia përplaset me Prokurorinë: Mbylli hetimin për urrejtje etnike
  • 2019-03-13

Policia përplaset me Prokurorinë: Mbylli hetimin për urrejtje etnike

Policia e Shtetit dhe anti-terrori kanë nisur në Gjykatë përplasjen e brirëve me Prokurorinë, pas dyshimeve te policisë se është nxitur urrejtja etnike gjatë një ceremonie në rrethinat e Shkodrës që përkujtoi ushtaret serbo-malazeze të vrarë gjatë 1912-1913. Por pavarësisht gjetj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama