Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurori

Meta: total 1000 / total_found 30750 / time 0.013 / keyword[0] prokurori / docs[0] 30750 / hits[0] 48613 /
Protesta para Kuvendit, ja vendimi i Gjykatës për 8 të arrestuarit
  • 2019-03-08

Protesta para Kuvendit, ja vendimi i Gjykatës për 8 të arrestuarit

Gjykata e Tiranës ka liruar 8 të arrestuarit për protestën e 5 marsit, për të cilit prokuroria kërkoi masën e sigurisë arrest me burg.  Lirimi i tyre u be me arsyetimin se nuk ka prova bindëse për atë çfarë akuzoheshin. Sipas prokurorisë, të arrestuarit kanë kundërshtuar punonjës

Shkarkohet nga detyra prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme
  • 2019-03-08

Shkarkohet nga detyra prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë vendimin ditën e sotme për prokurorin e Prokurorisë së Përgjithshme, Arqile Koça. Shkarkim nga detyra u komunikua ndaj tij ditën e sotme, duke mos arritur që të kalojë procesin e vetingut. Shkak për këtë shkarkim është bërë mos justifiki

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)
  • 2019-03-06

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)

Në intervistën e tij në emisionin Porta a porta të gazetarit të njohur italian, Bruno Vespa, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi se në Shqipëri nuk po ndodhte asnjë revoltë popullore, se në vend ka stabilitet për biznesin e huaj dhe se numri i turistëve është gjithnjë në r

U dorëhoq para Vettingut, KLP vendos për prokurorin Fusha
  • 2019-03-06

U dorëhoq para Vettingut, KLP vendos për prokurorin Fusha

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, i mbledhur ditën e sotme ka marrë vendim lidhur me dorëheqjen e dhënë nga prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Petrit Fusha. KLP ka vendosur që ta cilësojë të përfunduar mandatin e prokurorit, i cili do të jetë në detyrë deri në 31 mars. Gjith

Dorëhiqet prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Petrit Fusha
  • 2019-03-06

Dorëhiqet prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Petrit Fusha

Pas një karriere të gjatë jep dorëheqjen prokurori Petrit Fusha duke dalë në këtë mënyrë nga radhët e sistemit. Burimet thonë se ish-drejtuesi i Prokurorisë së Tiranës i cili aktualisht ishte prokuror në institucionin qendror të akuzës e ka paraqitur dorëheqjen pranë Këshillit

No Pic available
  • 2019-03-06

Salianji merret i pandehur për Babalen, PD: Vendim politik i Ramës!

Çështja Babale mori sot drejtimin e saj për në Gjykatë, pasi Prokuroria e Tiranës dërgoi dosjen e plotë hetimore dhe e shpalli deputetin me mandat të djegur, Ervin Slaianji, të pandehur. Salianji është thirrur në prokurori për tu njohur me akuzën e kallëzimit të rremë, ndërsa pas

Babalja, Ervin Salianji merret i pandehur nga Prokuroria
  • 2019-03-06

Babalja, Ervin Salianji merret i pandehur nga Prokuroria

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, është marrë si i pandehur nga Prokuroria e Tiranës. Salianji është thirrur nga organi i akuzës për tu njohur me akuzat e çështjes Xhafaj-Babale, ku akuzohet për kallëzim të rremë. Mësohet se dosja e ish-deputetit është dërguar n