Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurori

Meta: total 1000 / total_found 30750 / time 0.014 / keyword[0] prokurori / docs[0] 30750 / hits[0] 48613 /
Vettingu, konfirmohet në detyrë kreu i prokurorisë së Apelit
  • 2019-03-04

Vettingu, konfirmohet në detyrë kreu i prokurorisë së Apelit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi konfirmimin në detyrë të drejtuesit të Prokurorisë së Apelit në Tiranë, Dritan Peka. Rivlerësimi i tij u bë për të tre kriteret. Në seancën e drejtuar nga treshja e gjyqtarëve Roland Ilia, Olsi Komici dhe Lulzim Hamitaj, prokurori Peka zgjodh

Vrau kunatën dhe e hodhi në shkurre, rrëfehet autori: Cenoi nderin e familjes
  • 2019-03-02

Vrau kunatën dhe e hodhi në shkurre, rrëfehet autori: Cenoi nderin e familjes

Gjykata për Krime të Rënda la në burg pa afat autorin e dyshuar të vrasjes së Lirie Xhepës, Dashamir Xhepën, vrasje e kryer rreth dy javë më parë. Ngjarja që tronditi kryeqytetin në ditën e dashurisë, duket se ka motiv një konflikt për pronën, si dhe dyshimet se viktima kishte lid

Netanjahu do paditet për korrupsion, kryeministri: Persekutim!
  • 2019-03-01

Netanjahu do paditet për korrupsion, kryeministri: Persekutim!

Prokurori i Përgjithshëm i Izraelit bëri publike planet e tij për të ngritur akuza për korrupsion ndaj kryeministrit Benjamin Netanjahu, një zhvillim që mund ti japë fund karrierës së tij politike. Prokurori i Përgjithshëm Avichai Mandelblit i njoftoi planet e tij pas më shumë se dy v

Kapet mbi 1 kg heroinë në Tiranë, ja si ra Peshku në rrjetë (Detaje)
  • 2019-02-27

Kapet mbi 1 kg heroinë në Tiranë, ja si ra Peshku në rrjetë (Detaje)

Policia ka sekuestruar një sasi prej 1 kilogramë e 33 gramë lëndë narkotike e llojit heroinë, ndërsa në pranga kanë rënë dy persona. Operacioni i koduar “Rrjeta” u finalizua pasditen e djeshme, ndërsa të arrestuarit janë, E. S. që njihet edhe me pseudonimin PESHKU dhe F.

No Pic available
  • 2019-02-26

Spiunoi për llogari të Iranit-armik, 11 vite burg ish-ministrit izraelit

Një ish-ministër izraelit u dënua me 11 vjet burg të martën, pas vërtetimit të akuzave për spiunim te armiku kryesor i vendit të tij, Irani. Gonen Segev, i cili shërbeu si ministër i Energjisë dhe Infrastrukturës, kishte rënë dakord paraprakisht për një ujdi fajësi me prokurorët,

No Pic available
  • 2019-02-25

Skandal në Burgun e Drenovës, drejtori dhe juristi vjedhin naftën e institucionit

Drejtori i Burgut Drenovë Novruz Hoxha, bashkë më ish drejtorin Juridik akuzohen se kanë vjedhur karburantin e institucionit për përdorim personal. Madje juristi është filmuar duke ngarkuar bidonët me karburant në makinën e tij. Ndërsa një tjetër punonjës është fotografuar duke mb

Babalja, gjykata pro Salianjit: Prokuroria deri më 20 mars duhet të
  • 2019-02-25

Babalja, gjykata pro Salianjit: Prokuroria deri më 20 mars duhet të

Kërkesa e deputetit të Partisë Demokratike, Ervin Salianji për moszgjatjen e mëtejshme të hetimeve për çështjen Babalja është pranuar nga Gjykata e Tiranës. Gjykata vendosi sot për ti lënë afat prokurorisë deri në 20 mars që të kryejë të gjitha veprimet hetimore dhe të vendosë