Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurorin

Total: 6806
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.341Z

“I dehur” në gjyq, masë ndëshkimi për prokurorin

 Këshilli i Prokurorisë së Përgjithshme vendosi dje të fillojë procedimin disiplinor për ndëshkimin e dy prokurorëve në Berat dhe Sarandë, të gjetur me shkelje dhe parregullsi gjatë ushtrimit të detyrës. Lajmi konfirmohet nga burime të organit qendror të akuzës, sipas të cila

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.465Z

Homazhe për prokurorin Hana, prezent Topi e Rama, Berisha mungon

Share Në ambientet e Qendrës Kulturore të Ushtrisë janë zhvilluar homazhet e fundit për prokurorin Xhevat Hana, që ndërroi jetë pak ditë më parë nga një sëmundje që ende nuk është zbardhur. Në homazhe kanë marrë pjesë krerët më të lartë të shtetit, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.672Z

Humbën djalin në aksident, prindërit akuzohen se kërcënuan prokurorin

Pretendimi për drejtësinë e munguar ka rikthyer në vëmendje një aksident të 5 viteve më parë, ku 2 vjeçari Dionis Buzi u aksidentua për vdekje nga një kamionçinë. Policia e Fierit ka nisur procedim penal për çiftin Luftar dhe Pranvera Buzi pasi dyshohen se kanë kërcënuar me jëtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.479Z

Sot lamtumira e fundit per prokurorin Xhevat Hana

Ceremonia e homazheve në nder të prokurorit të ndjerë, Xhevat Hana, do të mbahet në ambientet e Qendrës Kulturore të Ushtrisë në Tiranë nga ora 11.00 deri 12.00, për t’u përcjellë më pas në varrezat e Shish-Tufin&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.583Z

Mori 29 mijë euro ryshfet, 28 muaj burg për prokurorin Haxhi Giu

Apeli i Krimeve të Rënda ka lënë në fuqi vendimin për të dënuar me 2 vjet e 4 muaj burg prokurorin Haxhi Giu. Ai u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda për marrje ryshfeti. Prokurori i Kavajës mori 29 mijë euro ryshfet. 53-vjeçari Giu mori paratë për të ndryshuar akuzën në nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.926Z

Vettingu, KPK shkarkon prokurorin Adriatik Cama

KPK nuk rikonfirmon në detyrë prokurorin Adriatik Cama. Gjetjet e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit e ekspozojnë prokurorin me pasuri problematike e të pajustifikuara. Edhe pse prokurori del pronar i vetëm një apartamenti në Tiranë, i një dyqani dhe dy automjeteve, deklaratat dhe të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.303Z

Gjykata e Krimeve të Rënda lë në burg prokurorin Giu

Haxhi Giu Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e arrestit me burg për prokurorin Haxhi Giu, i cili akuzohet për korrupsion në krye të detyrës. E njëjta masë është dhënë edhe për Aleks Shporrin. Organi i akuzës, në bazë të hetimit të deritanishëm, rezulton se prokurori Hax

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama