Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurorin

Total: 6806
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.800Z

Balla: Do ndiqet penalisht çdo dëshmitar që nuk betohet

Kryetari i Komisionit Hetimor të CEZ, Taulant Balla tha se do të ndiqen penalisht të gjithë ata që nuk dëshmojnë, apo nuk respektojnë ligjin, qoftë ky edhe djali i ish-kryeministrit Berisha. Balla: Është për të ardhur keq që 3 dëshmitarë kyç Sali Berisha, Shkëlzen Berisha dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.571Z

Kryeprokurori, Basha: Është akt që do të shkatërrojë drejtësinë në vend

Kreu i PD-së Lulzim Basha në deklaratën për media duke folur për zgjedhjen e Kryeprokurorit tha se është një akt për ta shkatërruar Shqipërinë. Ky është fundi i Kushtetutës. Kushtetuta e Shqipërisë ja ndalon partisë në pushtet të vendos për Prokurorin e Përgjithshëm tha Basha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.099Z

Ku gaboi kryeprokurori në SHBA? Nis hetimi për pasurinë e Llallës dhe për prokurorët që e shoqërojnë

Inspektoriati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurisë dhe konfliktit të interesit, nis hetimin pasuror për kryeprokurorin Adriatik Llalla. Lajmi konfirmohet nga burimet zyrtare pranë këtij institucioni, që deri pak vite më parë u drejtua nga prokurori i përgjithshëm Adriatik Llal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.255Z

Kryemadhi: Lu tha se krimi blen prokurorët, unë them mund të vrasë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e ftuar në 360 Gradë nga Artur Zheji në Ora News, tha se nuk heq asnjë presje nga deklaratat e ambasadorit amerikan Donald Lu, në lidhje me klanet kriminale, duke shtuar LSI-ja e ka artikuluar këtë shqetësim prej dy vitesh, por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.349Z

Kryeministri Fatos Nano pasi është informuar në lidhje me parregullsitë e pretenduara, që do të verifikohen sipas ligjit, në procesin zgjedhor në disa qendra votimi në zonën e Himarës, men

Kryeministri Fatos Nano pasi është informuar në lidhje me parregullsitë e pretenduara, që do të verifikohen sipas ligjit, në procesin zgjedhor në disa qendra votimi në zonën e Himarës, menjëherë ka kërkuar vënien në lëvizje të strukturave ekzekutive, por edhe të Partisë Sociali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Gjykata l n qeli ish-zvendsministrin Jaka

Gjykata e Rrethit Gjyqsor Tiran vendosi sot t lr n fuqi masn e siguris arrest me burg pr ish- zvendsministrin e Punve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit, Nikolin Jaka, i cili akuzohet pr abuzime me tenderat e rrugve. Ish- zevendsministri Jaka, prmes prfaqsuesit t mbrojtjes ligjor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Mbidoza; vdes i riu nga Kora

Pёrdorimi i lёndёve narkotike i ka kushtuar jetёn 32 vjearit nga Kora, Luan uli. Viktima ёshtё gjetur nё banesёn e tij nё qytetin juglindor nga bashkёshortja e tij e cila menjёherё ka lajmёruar organet e policisё. Pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama