Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurorin

Total: 6806
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.099Z

Ku gaboi kryeprokurori në SHBA? Nis hetimi për pasurinë e Llallës dhe për prokurorët që e shoqërojnë

Inspektoriati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurisë dhe konfliktit të interesit, nis hetimin pasuror për kryeprokurorin Adriatik Llalla. Lajmi konfirmohet nga burimet zyrtare pranë këtij institucioni, që deri pak vite më parë u drejtua nga prokurori i përgjithshëm Adriatik Llal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.255Z

Kryemadhi: Lu tha se krimi blen prokurorët, unë them mund të vrasë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e ftuar në 360 Gradë nga Artur Zheji në Ora News, tha se nuk heq asnjë presje nga deklaratat e ambasadorit amerikan Donald Lu, në lidhje me klanet kriminale, duke shtuar LSI-ja e ka artikuluar këtë shqetësim prej dy vitesh, por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.349Z

Kryeministri Fatos Nano pasi është informuar në lidhje me parregullsitë e pretenduara, që do të verifikohen sipas ligjit, në procesin zgjedhor në disa qendra votimi në zonën e Himarës, men

Kryeministri Fatos Nano pasi është informuar në lidhje me parregullsitë e pretenduara, që do të verifikohen sipas ligjit, në procesin zgjedhor në disa qendra votimi në zonën e Himarës, menjëherë ka kërkuar vënien në lëvizje të strukturave ekzekutive, por edhe të Partisë Sociali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Gjykata l n qeli ish-zvendsministrin Jaka

Gjykata e Rrethit Gjyqsor Tiran vendosi sot t lr n fuqi masn e siguris arrest me burg pr ish- zvendsministrin e Punve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit, Nikolin Jaka, i cili akuzohet pr abuzime me tenderat e rrugve. Ish- zevendsministri Jaka, prmes prfaqsuesit t mbrojtjes ligjor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Mbidoza; vdes i riu nga Kora

Pёrdorimi i lёndёve narkotike i ka kushtuar jetёn 32 vjearit nga Kora, Luan uli. Viktima ёshtё gjetur nё banesёn e tij nё qytetin juglindor nga bashkёshortja e tij e cila menjёherё ka lajmёruar organet e policisё. Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.991Z

Konflikti, reagon BE

Pas reagimi nga ana e ambasads s SHBA, kan reaguar sot edhe ambasadort e Bashkimit Evropian t akredituar n Tiran, pr konfliktin m t fundit midisi Ministris s Brendshme dhe asaj t Drejtsis, me Prokurorin e Prgjithshme. Ambasadort kan shprehur shqetsimin e tyre, pr kt prkeqsim t marrdhnieve midis inst

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

Fazlli, avokatt: Ngjyra politike

Tiran (start)- Dy avokatt e biznesmenit serbo-boshnjak Damir Fazlli, t cilt ndodhen prej ditsh n Tiran, kan dhn sot nj konferenc shtypi pr mediat. Andreu Corcoran dhe Eduard Ross, t ardhur nga Shtetet e Bashkuara, than pr mediat, pa dhn shum prgjigje pr gazetart, se akuzat ndaj klientit t tyre ishin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama