Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurorin

Total: 6806
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.349Z

Kryeministri Fatos Nano pasi është informuar në lidhje me parregullsitë e pretenduara, që do të verifikohen sipas ligjit, në procesin zgjedhor në disa qendra votimi në zonën e Himarës, men

Kryeministri Fatos Nano pasi është informuar në lidhje me parregullsitë e pretenduara, që do të verifikohen sipas ligjit, në procesin zgjedhor në disa qendra votimi në zonën e Himarës, menjëherë ka kërkuar vënien në lëvizje të strukturave ekzekutive, por edhe të Partisë Sociali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Gjykata l n qeli ish-zvendsministrin Jaka

Gjykata e Rrethit Gjyqsor Tiran vendosi sot t lr n fuqi masn e siguris arrest me burg pr ish- zvendsministrin e Punve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit, Nikolin Jaka, i cili akuzohet pr abuzime me tenderat e rrugve. Ish- zevendsministri Jaka, prmes prfaqsuesit t mbrojtjes ligjor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Mbidoza; vdes i riu nga Kora

Pёrdorimi i lёndёve narkotike i ka kushtuar jetёn 32 vjearit nga Kora, Luan uli. Viktima ёshtё gjetur nё banesёn e tij nё qytetin juglindor nga bashkёshortja e tij e cila menjёherё ka lajmёruar organet e policisё. Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.991Z

Konflikti, reagon BE

Pas reagimi nga ana e ambasads s SHBA, kan reaguar sot edhe ambasadort e Bashkimit Evropian t akredituar n Tiran, pr konfliktin m t fundit midisi Ministris s Brendshme dhe asaj t Drejtsis, me Prokurorin e Prgjithshme. Ambasadort kan shprehur shqetsimin e tyre, pr kt prkeqsim t marrdhnieve midis inst

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

Fazlli, avokatt: Ngjyra politike

Tiran (start)- Dy avokatt e biznesmenit serbo-boshnjak Damir Fazlli, t cilt ndodhen prej ditsh n Tiran, kan dhn sot nj konferenc shtypi pr mediat. Andreu Corcoran dhe Eduard Ross, t ardhur nga Shtetet e Bashkuara, than pr mediat, pa dhn shum prgjigje pr gazetart, se akuzat ndaj klientit t tyre ishin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.740Z

Prokurori plepi, gjykata e le ne arrest shtepie

Gjykata e Tiranes ka lene ne arrest shtepie ish prokurorin Aleksander Plepi per akuzen e “ushtrimit te ndikimit te paligjshem tek persona qe ushtrojne funksione publike”. Ka qene gjyqtarja Shefkie Demiraj qe e ka dhene kete mase sigurie, ndersa ia ka deleguar dosjen Gjykates

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.556Z

Kryeprokurori Touron takon Berishën: Spanja mbështet Shqipërinë për integrimin në BE Prokurori i Përgjithshëm i Spanjës, Candito Conde-Pumpido Touron dhe ambasadori i Spanjës në Shqipëri, Manuel Montobbio gjatë takimit me Kryeministrin Berisha

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha prit sot Prokurorin e Përgjithshëm të Spanjës, Candito Conde-Pumpido Touron dhe delegacionin që e shoqëronte. Në takim ishte i pranishëm edhe ambasadori i Spanjës në Shqipëri, Manuel Montobbio. Kryeministri shqiptar, pasi e falënderoi Touron për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama