Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurorin

Total: 6806
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Mbidoza; vdes i riu nga Kora

Pёrdorimi i lёndёve narkotike i ka kushtuar jetёn 32 vjearit nga Kora, Luan uli. Viktima ёshtё gjetur nё banesёn e tij nё qytetin juglindor nga bashkёshortja e tij e cila menjёherё ka lajmёruar organet e policisё. Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.991Z

Konflikti, reagon BE

Pas reagimi nga ana e ambasads s SHBA, kan reaguar sot edhe ambasadort e Bashkimit Evropian t akredituar n Tiran, pr konfliktin m t fundit midisi Ministris s Brendshme dhe asaj t Drejtsis, me Prokurorin e Prgjithshme. Ambasadort kan shprehur shqetsimin e tyre, pr kt prkeqsim t marrdhnieve midis inst

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

Fazlli, avokatt: Ngjyra politike

Tiran (start)- Dy avokatt e biznesmenit serbo-boshnjak Damir Fazlli, t cilt ndodhen prej ditsh n Tiran, kan dhn sot nj konferenc shtypi pr mediat. Andreu Corcoran dhe Eduard Ross, t ardhur nga Shtetet e Bashkuara, than pr mediat, pa dhn shum prgjigje pr gazetart, se akuzat ndaj klientit t tyre ishin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.740Z

Prokurori plepi, gjykata e le ne arrest shtepie

Gjykata e Tiranes ka lene ne arrest shtepie ish prokurorin Aleksander Plepi per akuzen e “ushtrimit te ndikimit te paligjshem tek persona qe ushtrojne funksione publike”. Ka qene gjyqtarja Shefkie Demiraj qe e ka dhene kete mase sigurie, ndersa ia ka deleguar dosjen Gjykates

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.556Z

Kryeprokurori Touron takon Berishën: Spanja mbështet Shqipërinë për integrimin në BE Prokurori i Përgjithshëm i Spanjës, Candito Conde-Pumpido Touron dhe ambasadori i Spanjës në Shqipëri, Manuel Montobbio gjatë takimit me Kryeministrin Berisha

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha prit sot Prokurorin e Përgjithshëm të Spanjës, Candito Conde-Pumpido Touron dhe delegacionin që e shoqëronte. Në takim ishte i pranishëm edhe ambasadori i Spanjës në Shqipëri, Manuel Montobbio. Kryeministri shqiptar, pasi e falënderoi Touron për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.233Z

Hetim të moshuarës, 70-vjeçarja nën akuzë për kultivimin e kanabis

Policia e Korçës në bashkëpunim edhe me prokurorinë e këtij qyteti ka nisur procedimi penal ne ngarkim të Lirije Capo, 70 vjeç, banuese në Gështenjas të Pogradecit, pasi në oborrin e banesës së saj janë gjetur 6 (gjashtë) bimë të ngjashme me ato të Canabis Sattiva të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.718Z

E plagosin në park, i kapë policia

Një person është plagosur dje pasdite në Pejë pas një mosmarrëveshje që kishte me dy persona të tjerë. Policia bënë të ditur se janë arrestuar dy të dyshuar pasi të njëjtit kishin gjuajtur me revole në drejtim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama