Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurorin

Total: 6806
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

Fazlli, avokatt: Ngjyra politike

Tiran (start)- Dy avokatt e biznesmenit serbo-boshnjak Damir Fazlli, t cilt ndodhen prej ditsh n Tiran, kan dhn sot nj konferenc shtypi pr mediat. Andreu Corcoran dhe Eduard Ross, t ardhur nga Shtetet e Bashkuara, than pr mediat, pa dhn shum prgjigje pr gazetart, se akuzat ndaj klientit t tyre ishin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.740Z

Prokurori plepi, gjykata e le ne arrest shtepie

Gjykata e Tiranes ka lene ne arrest shtepie ish prokurorin Aleksander Plepi per akuzen e “ushtrimit te ndikimit te paligjshem tek persona qe ushtrojne funksione publike”. Ka qene gjyqtarja Shefkie Demiraj qe e ka dhene kete mase sigurie, ndersa ia ka deleguar dosjen Gjykates

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.556Z

Kryeprokurori Touron takon Berishën: Spanja mbështet Shqipërinë për integrimin në BE Prokurori i Përgjithshëm i Spanjës, Candito Conde-Pumpido Touron dhe ambasadori i Spanjës në Shqipëri, Manuel Montobbio gjatë takimit me Kryeministrin Berisha

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha prit sot Prokurorin e Përgjithshëm të Spanjës, Candito Conde-Pumpido Touron dhe delegacionin që e shoqëronte. Në takim ishte i pranishëm edhe ambasadori i Spanjës në Shqipëri, Manuel Montobbio. Kryeministri shqiptar, pasi e falënderoi Touron për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.233Z

Hetim të moshuarës, 70-vjeçarja nën akuzë për kultivimin e kanabis

Policia e Korçës në bashkëpunim edhe me prokurorinë e këtij qyteti ka nisur procedimi penal ne ngarkim të Lirije Capo, 70 vjeç, banuese në Gështenjas të Pogradecit, pasi në oborrin e banesës së saj janë gjetur 6 (gjashtë) bimë të ngjashme me ato të Canabis Sattiva të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.718Z

E plagosin në park, i kapë policia

Një person është plagosur dje pasdite në Pejë pas një mosmarrëveshje që kishte me dy persona të tjerë. Policia bënë të ditur se janë arrestuar dy të dyshuar pasi të njëjtit kishin gjuajtur me revole në drejtim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.174Z

Kakavijë, arrestohet shqiptari. Ka grabitur banka në Suedi

Një shqiptar është arrestuar nga policia greke në pikën kufitare të Kakavijës, teksa tentonte të hynte në territorin grek. Shtetasi shqiptar, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, është 34 vjeç dhe u arrestua për llogari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.236Z

Konfiskohen armë e municion në Han të Elezit

Pas grumbullimit të informatave dhe provave nga ana e policisë së Hanit e Elezit, se një person posedon armë ilegale, njësitet përkatëse kanë bastisur automjetin e të dyshuarit: A.S. 31 vjeçar. Me këtë rast policia ka gjetur dhe ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama