Rezultate te kerkimit per termin: +Pronaret

Total: 2690
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.774Z

Vlore, pronaret perleshen me policine

Degjeneron ne konfrontim fizik me forcat speciale te policise, konflikti mes pronareve te tokes ne Ujin e Ftohte dhe qeverise. Ish pronaret kane akuzuar qeverine per ate qe ata e quajten vjedhje te tokes se tyre te trasheguar prej vitesh. Konflikti ka nisur prej kohesh pikerisht per rezidencat qever

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.640Z

Pronaret: Nxitoni me kompensimin

Pronaret e ligjshem te tokave, kerkojne qe ne zbatim te ligjit per verifikimin e tokave bujqesore, te mblidhet me shume siperfaqe, e cila eshte ndare ne menyre te padrejte vite me pare. Ne nje reagim te bere, menjehere pasi Ministri i Shtetit, Genc Pollo tha se deri ne fund te vitit qe shkoi u sigur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.381Z

Qeveria shperblen pronaret e ligjshem

Qeveria vendos te shperbleje pronaret e ligjshem, ndersa titujt e pronesise do t’u jepen atyre personave qe kane zaptuar tokat, duke shpresuar te procesi i legalizimit. Ish pronaret ne Tirane, Shkoder, Vlore dhe Elbasan, qe jane prekur nga ndertimet informale, do te shperblehen bren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.713Z

Ish-pronaret proteste para Kuvendit

brbrNe prag te nisjes se seances plenare te kesaj te enjteje ish-pronaret kane zgjedhur te protestojne para kuvendit per te kundershtuar miratimin e ligjit te pronave Pavaresisht argumenteve qe ata dhane per kete ligj ne komisionet parlamentare qeveria miratoi projektligjin sipas variantit te saj v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.155Z

Kriporja e Vlores, reagojne pronaret

Tre pronaret e fabrikes se kripes ne qytetin e Vlores kane dale sot para Ministrise se Ekonomise ne per te protestuar ndaj abuzimeve qe sipas tyre u jane bere nga qeveria duke dhene me koncesion kete fabrike pa i vene ne djeni. “Ne momentin qe kjo ndermarrje jepet me koncesion, inf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.988Z

Pronaret e banesave "humbin" truallin

Pronaret e ndertesave te ligjshme, ne troje te paligjshme, nuk do te kene mundesi te perfitojne dhe pronesine mbi truallin. Kuvendi hodhi poshte dje amendamentin e republikanit Arian Madhi per kete ceshtje, duke mos lejuar qe kjo kategori te perfshihet ne ate qe perfitojne legalizim per te qene plot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.118Z

Ish-pronaret rezolute kunder ligjit te pronave

Shoqata Pronesi me Drejtesi kerkoi rrezimin e nismes dhe hartimin e nje te reje Shoqata kryesore qe mbron te drejtat e ish-pronareve ne vend kerkojne abrogimin e ligjit te fundit per pronat te miratuar ne Parlament duke e quajtur antikushtetues. Keshtu paraditen e djeshme shoqata Pronesi me Drejtes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama