Rezultate te kerkimit per termin: +Pronaret

Total: 2690
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.766Z

Deklarata/Rama i shiti mikut te tij truallin te Parku Rinia shkeli ligjin per kompensimin fizik te pronareve

27-09-2010 / Gazeta 55 Deputeti i PD-se Aldo Bumci Ish-pronaret e blene truallin e Ekspozites 4 here me shume se Besnik Sula TaivaninPartia Demokratike ngriti dje si ceshtje te rende antiligjore shitjen e truallit te Parku Rinia vendi ku sot eshte i ndertuar kompleksi i mikut te Edi Rames Besn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.448Z

Dhjete anije te mbytura Dhima hap tender te ri

Nxjerrja e ketyre anijeve te mbytura rrit koston per APD-ne njekohesisht ndikon ekonomikisht ne vendosjen ne pune te kalatave te Portit te Durresit per perpunimin e mallrave Shkon ne dhjete numri i anijeve te kapaciteteve te ndryshme te cilat kane perfunduar te mbytura ne territ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.762Z

Vlore 80 pasagjere 3 ore ne det

/ / Shkak eshte bere evitimi i nje perplasjeje te mundshme me tragetin Veronika Lines i cili rri i bllokuar prej 6 shtatorit duke sjelle kaos ne ankorimin e trageteve te tjera. Pasagjeret u shprehen mjaft te revoltuar nga kjo gjendje pasi sipas tyre ata u detyruan te presin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.146Z

Pronarët e resortit në Dhërmi marrin këtë përgjigje befasuese nga Rama

Një çifti bashkëshortësh të cilët kanë ngritur një resort në Dhërmi "Sarajet e Pashait" i kanë dërguar një letër kryeministrit Edi Rama ku kanë shprehur mllefin e tyre për një problem në lidhje me investimin e tyre në zonën e plazhit. Pronari i resortit ka bërë publike në r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.618Z

Miratohet fondi per ish te perndjekurit

Qeveria miraton fondin prej 2 miliard lekesh per demshperblimin e ish-te perndjekurve politike. Ne mbledhjen e rradhes se qeverise kryeministri Berisha lajmeroi se edhe per ish-pronaret do te filloje demshperblimi monetar qe nga ditet e para te janarit te 2009-es.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.258Z

Listat pushtojne dyqanet

Megjithese qeveria ka deklaruar per rritje ekonomike dhe mosperfshirjen e Shqiperise ne krizen ekonomike, qytetaret vazhdojne qe te blejne produktet ushqimore baze me lista. Kete fakt e deshmojne pronaret e dyqaneve, te cilet thone se krahas ketij fenomeni ka rene edhe fuqia blerese.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.457Z

Lejet e ndertimit Bashkim Ulaj ne prokurori

Biznesmeni jep shpjegime per betonizimin e Liqenit Artificial te firmosur nga KRRTRSH-ja Tentativa per te kthyer zonen prane Liqenit Artificial ne Tirane ne nje kantier ndertimi po hetohet nga njesia Task Force ne prokurori pas akuzave publike midis deputeteve Albana Vokshi dhe Erjon Braces. Megjith

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama