Rezultate te kerkimit per termin: +Pronaret

Total: 2690
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.568Z

Pronaret: Listat, kandidate te sigurt

Rozeta Rapushi Pronaret e ligjshem te tokave, tashme te bashkuar me Levizjen per Zhvillim Kombetar (LZHK), pretendojne jo pak vende ne Kuvendin e ardhshem. Ashtu si dhe te gjitha partite e tjera, ata kane bere listat se bashku me LZHK-ne, per te kandiduar ne qytete te medha te vendit. Sekretari i Pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.133Z

Ish-pronaret, propozim per pronat

Pak dite me pare shoqatat e ish-pronareve i kane kerkuar ndihmen e tyre deputetit te Partise Ligj dhe Drejtesi, Gilman Bakalli per te paraqitur nje amendament ne ligjin "Per kthimin dhe kompensimin e pronave". Ne pergjigje te kesaj kerkese dhe ne mbrojtje te kesaj kauze, deputeti i PLD-se, Gilman Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.964Z

Pronaret: Ndal legalizimeve

Rozeta Rapushi Pronaret e ligjshem te tokave kerkojne nga qeveria qe te bllokoje ligjin per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.430Z

Ish-pronaret: Permiresim total

Ish-pronaret e ligjshem te tokave jane ata qe mbeten te pakenaqur nga ndryshimet apo propozimet ne ligjet e pronave. Sipas shoqates “Pronesi me Drejtesi”, verifikimi i titujve te pronesise eshte i nevojshem qe te kryet, por ne rast se verehen abuzime, atehere toka duhet t’i kthehet pronarit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.710Z

Pronaret, ankese ne zyren e Topit

Pronaret e ligjshem te tokave, te mbledhur rreth shoqates "Pronesim me Drejtesi", do te ankohen sot tek Presidenti i Republikes Bamir Topi, mbi procesin e kthimit dhe kompensimit te pronave, qe sipas tyre ka ngecur. Nje perfaqesi e shoqates, do te zhvillojne sot paradite, ne oren 11:00 ne Pallatin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.774Z

Vlore, pronaret perleshen me policine

Degjeneron ne konfrontim fizik me forcat speciale te policise, konflikti mes pronareve te tokes ne Ujin e Ftohte dhe qeverise. Ish pronaret kane akuzuar qeverine per ate qe ata e quajten vjedhje te tokes se tyre te trasheguar prej vitesh. Konflikti ka nisur prej kohesh pikerisht per rezidencat qever

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.640Z

Pronaret: Nxitoni me kompensimin

Pronaret e ligjshem te tokave, kerkojne qe ne zbatim te ligjit per verifikimin e tokave bujqesore, te mblidhet me shume siperfaqe, e cila eshte ndare ne menyre te padrejte vite me pare. Ne nje reagim te bere, menjehere pasi Ministri i Shtetit, Genc Pollo tha se deri ne fund te vitit qe shkoi u sigur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama