Rezultate te kerkimit per termin: +Propozim

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.550Z

Presidenti, miratohen në parim propozim-amendamentet Kushtetuese

PRISHTINË Komisioni për Amendimin e Kushtetutës të Republikës së Kosovës, ka miratuar sot në parim propozim-amendamentet kushtetuese, të cilat mundësojnë zgjedhjen e drejtpërdrejtë të Presidentit. Në mbledhjen e Komisionit, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.308Z

Qeveria, propozim për moratorium ndaj kazinove

Bllokimi i lojërave të fatit parashikohet deri kur të hartohet projektligji Qeveria mund të vendosë një moratorium për lojërat e fatit, siç njihen ndryshe kazinotë për një periudhë deri 2-vjeçare. Sipas burimeve mësohet se qeveria mund të ndërmarrë një nismë të ngjashme me morat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.207Z

Emri i Maqedonise, Drucas: Asnje propozim nga SHBA

Perfaqesuesi i diplomacise greke, Dimitris Drucas ka deklaruar se nga Shtetet e Bashkuara nuk ka pasur asnje propozim per zgjidhjen e kontestit te emrit me Maqedonine. Ministri i Jashtem plotesues, Drucas ka mohuar keshtu spekulimet, se Uashingtoni i ka bere propozimet gjate vizites se kryeministrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.992Z

Ekzekutivi miratoi disa projekt-rregullore dhe propozim-vendime

Në mbledhjen e kabinetit qeveritar të mbajtur të premten kanë qenë në rend të ditës disa projekt-rregullore dhe strategji, të cilat pa ndonjë kundërshtim janë miratuar. Pas fjalimit të kryeministrit të vendit, Hashim Thaçi rreth procesit të përmbylljes së mbikëqyrjes së pavarësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.293Z

Nuland: Propozim hibrit për drejtësinë, koha për marrëveshje

Mazhoranca dhe opozita kanë përpra një propozim të ri lidhur me reformën në drejtësi nga Ambasadori amerikan Donald Lu dhe palët po vijojnë negociatat për të gjetur kompromision. Këtë fakt e bëri me dije Ndihmës Sekretarja Amerikane e Shtetit Victoria Nuland në mbyllje të takimeve q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.940Z

Nimic, s shpejti propozim t ri pr emrin

Ndërmjetësi i OKB-së, Matju Nimic është në finalizim e sipër të propozimit të ri për zgjidhjen e kontestit të emrit dhe se ky propozim po ndiqet me vëmendje nga administrata amerikane, NATO dhe Bashkimi Evropian. Propozimi i ri do të afrojë të dyja palët dhe se ai mund të jetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.412Z

Gruevski: Nimitz, asnjë propozim për emrin

Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski deklaroi se në takimin e fundit për emrin në Gjenevë, ndërmjetësi i OKB-së, Matthew Nimitz nuk ka dhënë një propozim të ri për emrin. Gruevski deklaroi se në këtë takim vetëm se janë shkëmbyer mendime për detaje në lidhje me procesin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama