Rezultate te kerkimit per termin: +Propozim

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.698Z

Gjylameti: Çadra mban peng Shqipërinë. Në 18 qershor përballemi me popullin

Në 18 qershor mazhoranca do të përballet me popullin për ato që ka arritur në mandatin 4 vjeçar dhe për atë që nuk ka arritur. Kështu u shpreh deputetja e PS, Blerina Gjylamenti në studion e lajmeve të Ora News. Gjylameti: Mazhoranca e sotme ka bërë një kontratë me qytetarët dhe n�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.103Z

Bylykbashi: Propozimi i ri i PD nuk përfshin politikën në procesin e Vetingut

Deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi tha në një deklaratë për mediat se propozimi i ri i PD nuk përfshin politikën në procesin e vetingut. Duke zbuluar disa nga detajet e propozimit ai tha se PD ka lëvizuar nga propozimi i bërë nga UPDATE dhe EURALIUS. Bylykbashi: PS vazhdon të spekullojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.316Z

A ishte një dështim takimi Rama-Meta-Basha?

Përveç shfaqjes mediatike, takimi mes Edi Ramës, Ilir Metës dhe Lulzim Bashës nuk ka dhënë asnjë rezultat konkret. Palët edhe pas takimit kanë mbetur aty ku ishin para tij. Vetëm me ndryshimin që të vazhdojnë negociatat. Që takimi nuk ka dhënë asnjë rezultat duket qartë edhe nga d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.615Z

OK cdo variant te PD-se qe miratohet nga SHBA-BE

brbrKryeministri Edi Rama i ka bere sot nje propozim te ri opozites per reformen ne drejtesi Ne nje postim ne rrjetet sociale Rama thote se do te votoje cdo variant te PD-se qe merr miratimin e SHBA dhe BEbrbr brbrNje propozim i ri per PD Shkruajeni vete si te doni reformen merrni miratimin e SHBABE

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.118Z

Nikolliq dhe Irinej kërkojnë modelin e Vatikanit në Kosovë

Takimi i tyre është mbajtur në prag të përgatitjeve për vazhdimin e dialogut me Prishtinën, kurse sipas deklaratave të ekipit negociator serb, qeveria serbe planifikon që në raundin e temave të reja të hapë edhe atë për statusin e kishës ortodokse serbe dhe pronën e saj në Kosovë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.805Z

Paga minimale në Kosovë, më e ulëta në rajon

Pavarësisht ngritjes së kostos së jetesës, paga minimale për punëtorët kosovarë është më e ulëta në rajon. Ajo nuk ka ndryshuar që nga viti 2011, e njëkohësisht është e kategorizuar në bazë të moshës, për punëtorët nën 35 vjeç është 130 euro, kurse ata mbi 35 vjeç - 17

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.137Z

Isa Mustafa ‘çan’ LDK-në e Prizrenit

Rizgjedhja e Isa Mustafës kryetar i LDK-së, ka “çarë’ degën e këtij subjekti politik në Prizren. “Çarja” ka filluar në Kuvendin Zgjedhor. Kryetari i Degës së LDK-së në Prizren,Haxhi Avdyli ka propozuar Vjosa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama