Rezultate te kerkimit per termin: +Propozim

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.923Z

Gjermania mirepret ndryshimin e propozim-rezolutes

Ministri i Jashtem i Gjermanise Guido Vestervele ka mirepritur vendimin e Serbise per te ndryshuar propozim-rezoluten lidhur me Kosoven te derguar nga Beogradi per diskutim ne Asamblene e Pergjithshme te OKB-se. Ky eshte nje sinjal i qarte se Serbia e shikon te ardhmen ne BE tha Vestervele. Ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.528Z

Maqedonia pret propozim per emrin nga Nimic

Dialogu maqedono-grek eshte i rendesishem dhe i dobishem per perforcimin e besimit te ndersjelle qe paraqet komponente te rendesishme per arritjen e nje zgjidhje te pranueshme rreth ceshtjes se emrit. Keshtu eshte shprehur ministri i Jashtem i Maqedonise Antonio Milososki ne nje interviste dhene Rad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.103Z

Një propozim i sinqertë i PD

Nga Mero Baze   Partia Demokratike ka bërë publike më në fund me sinqeritet, shqetësimin e saj kryesor për reformën, që është shmangia e ndërkombëtarëve nga procesi i kontrollit dhe seleksionimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve. Propozimi i fundit zyrtar i Partisë Demokratike,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.107Z

Grevistet propozim i ri per krizen

Gjate protestes se paralajmeruar te mbeshtetesve te deputeteve ka ardhur nga brenda greves nje propozim i ri per zgjidhjen e krizes. Komisionet e administrimit te votes te perbehen vetem nga eksperte dhe specialiste. Sipas Dritan Priftit nese edhe kjo kerkese rrezohet, LSI do te ndahet perfundimisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.550Z

Presidenti, miratohen në parim propozim-amendamentet Kushtetuese

PRISHTINË Komisioni për Amendimin e Kushtetutës të Republikës së Kosovës, ka miratuar sot në parim propozim-amendamentet kushtetuese, të cilat mundësojnë zgjedhjen e drejtpërdrejtë të Presidentit. Në mbledhjen e Komisionit, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.308Z

Qeveria, propozim për moratorium ndaj kazinove

Bllokimi i lojërave të fatit parashikohet deri kur të hartohet projektligji Qeveria mund të vendosë një moratorium për lojërat e fatit, siç njihen ndryshe kazinotë për një periudhë deri 2-vjeçare. Sipas burimeve mësohet se qeveria mund të ndërmarrë një nismë të ngjashme me morat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.207Z

Emri i Maqedonise, Drucas: Asnje propozim nga SHBA

Perfaqesuesi i diplomacise greke, Dimitris Drucas ka deklaruar se nga Shtetet e Bashkuara nuk ka pasur asnje propozim per zgjidhjen e kontestit te emrit me Maqedonine. Ministri i Jashtem plotesues, Drucas ka mohuar keshtu spekulimet, se Uashingtoni i ka bere propozimet gjate vizites se kryeministrit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama